آتش سوزی بازار تبریز 5 میلیارد ریال به شبکه برق خسارت زد

ایرنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۹
تبریز- ایرنا - مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: برآورد خسارت آتش سوزی اخیر به شبکه برق در بازار سرپوشیده تبریز، پنج میلیارد ریال است.

عادل کاظمی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص حادثه ای که در بازار دودری تبریز رخ داد، بیان کرد: در اثر حریق این قسمت از بازار به یک دستگاه پست کمپکت، چهار دستگاه پیلار، 24 دستگاه جعبه انشعاب، 120 دستگاه کنتور و 2 هزار و 350 متر کابل سرویس آسیب جدی وارد شده است.
وی با بیان اینکه همکاران شرکت توزیع نیروی برق تبریز پس از دریافت اولین اخطار آتش سوزی به محل مورد نظر اعزام شدند، گفت: سیستم حفاظتی عمل کرده و فیدر تغذیه کننده پست کمپکت سرای دو دری قطع شده بود.
کاظمی با اشاره به اینکه همکاران شرکت توزیع برق تبریز نسبت به ایزوله کردن اطراف محل آتش سوزی اقدام کردند، خاطرنشان کرد: سیستم های کنترلی و حفاظتی به صورت پویا لحظه به لحظه وضعیت بار شبکه، وضعیت جریان انرژی و برقدار بودن مدارها را کنترل می کنند و در روز حادثه نیز با گسترش آتش سوزی، تغذیه بازار به صورت اتوماتیک قطع و از مدار خارج شده است.
وی با اشاره به علل آتش سوزی در بازار تبریز گفت: در زمان حاضر نتایج علل بروز حادثه از سوی آتش نشانی منتشر نشده است و تجهیزات آسیب دیده توزیع نیز پلمب شده اند تا در بررسی های کارشناسی بدون هیچ گونه دخل و تصرفی در معرض دید کارشناسان قرار گیرند.
کاظمی خاطرنشان کرد: 8 پروژه اصلاح و ساماندهی مربوط به بازار سرپوشیده تبریز به طول بیش از 17 هزار متر شبکه فشار ضعیف زمینی به ارزش بالغ بر 5 میلیارد ریال در سال 97 توسط امور برق روشنایی اجرا شده است.
وی ادامه داد: با این وجود، ساماندهی کامل شبکه برق بازار تبریز یکی از دغدغه های مهم ماست که نیازمند تخصیص اعتبارات استانی و مشارکت کسبه و بازاریان است تا بتوان ساماندهی تاسیسات بازار را با سرعت بیشتری انجام ...