مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: خرید حمایتی گوجه فرنگی از فردا در جنوب کرمان آغاز می شود و گوجه فرنگی مازاد به صورت نامحدود از کشاورزان خریداری خواهد شد. غنی زاده به جزئیات طرح خرید حمایتی اشاره کرد و گفت: قیمت حمایتی گوجه فرنگی کیلویی هزار تومان تهیه شده است و کشاورزان به هر قیمتی که به کارخانه ها بفروشند مابه التفاوت آن تا سقف هزار تومان از سوی سازمان مرکزی تعاون روستایی پرداخت خواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علیرضا غنی زاده مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با بیان اینکه خرید حمایتی گوجه فرنگی از فردا در استان کرمان آغاز می شود، گفت: خرید از کشاورزان به صورت نامحدود خواهد بود و هر میزان مازادی که داشته باشند از آن ها خریداری می شود.
به گزارش فارس، غنی زاده به جزئیات طرح خرید حمایتی اشاره کرد و گفت: قیمت حمایتی گوجه فرنگی کیلویی هزار تومان تهیه شده است و کشاورزان به هر قیمتی که به کارخانه ها بفروشند مابه التفاوت آن تا سقف هزار تومان از سوی سازمان مرکزی تعاون روستایی پرداخت خواهد شد.
کشاورزان منطقه جنوب کرمان به خبرنگار فارس گفتند که در حال حاضر کارخانه ها گوجه فرنگی را حدود کیلویی ۶۰۰ تومان خریداری می کنند.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: در حال حاضر ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید حمایتی گوجه فرنگی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور تعیین شده، اما محدودیتی برای خرید وجود ندارد.
وی در پاسخ به اینکه پول کشاورزان بلافاصله یا مدت دار پرداخت شد؟ گفت: تمام سعی ما بر این است اولاً پول کشاورزان بلافاصله پرداخت شود و ثانیاً تمام برنامه های ما این است هر اقدامی به نفع کشاورز تمام شود.
غنی زاده همچنین گفت: سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور برنامه هایی دارد که در سال های آینده مشکلات این چنینی برای کشاورزان وجود نداشته باشد که محصول شان در دست شان بماند و خریداری برای آن پیدا نشود.
به گزارش فارس، طی چند هفته گذشته کشاورزان منطقه جنوب کشور به ویژه کرمان طی تماس با خبرنگار فارس اعلام کردند که خریداری برای محصولات شان نیست و یا به حداقل قیمت می خرند و مجبور شده اند که محصول خود را رها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری