پارسینه: یکی از داوران زن فوتبال به دلیل آنکه در زمینه جامعه شناسی ورزش و مطالعات جنسیت و اقتصاد سیاسی ورزش فعالیت می کند، توسط کمیته داوران تهدید به محرومیت شده و اکنون مدت هاست که ابلاغی برای قضاوت در لیگ نداشته است.

داوری در فوتبال ایران سختی های بسیاری دارد؛ حقوق های ناچیزی که گاهی پرداخت آن مدت ها به تعویق می افتد، نداشتن بیمه و امنیت شغلی تنها گوشه هایی از مصائبی است که داوران با آن دست و پنجه نرم می کنند. از طرفی دیگر سیاست سکوتی که فدراسیون فوتبال و کمیته داوران در پیش گرفته اند باعث شده تا بسیاری از این مشکلات به عرصه رسانه ها وارد و به مطالبه ای برای بهبود وضعیت این بخش از جامعه ورزش تبدیل نشود.
کمیته داوران به تازگی در رفتاری عجیب آسو جواهری را به این دلیل که در کنار داوری در زمینه تحصیلات دانشگاهی خود هم فعالیت می کند، تهدید به محرویت کرده است. جواهری که یکی از داوران باتجربه فوتبال زنان است، دکترای جامعه شناسی اقتصادی دارد و در تز دکترای خود اقتصادی سیاسی فوتبال ایران را مورد بررسی قرار داده است. او همچنین در زمینه مطالعات جنسیت و ورزش و تبعیض و نابرابری ها نیز مطالعات و پژوهش هایی داشته و حتی چندین کتاب تالیف و ترجمه کرده، اما با سخت گیری عجیب کمیته داوران مواجه شده است که بین داوری و پژوهشگری یکی را انتخاب کند.
آخرین دیداری که آسو جواهری در لیگ برتر قضاوت کرده است، به مسابقه سپاهان اصفهان و نماینده البرز در هفته پنجم لیگ برمی گردد و دیگر ابلاغی نداشته است. به نظر می رسد کمیته داوران همچون گذشته بدون هیچ حکمی و صرفا با کنار گذاشتن از قضاوت در لیگ محرومیت را اعمال کرده است تا در صورت اعتراض جایی برای دفاع از خود داشته باشد. هنوز ماجرای محرومیت ۳۰ داور زن فراموش نشده که بدون هیچ حکمی داوران را مدت ها از قضاوت در لیگ کنار گذاشتند.
جواهری در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه به چه دلیلی محروم شده است، گفت: " نمی دانم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار