بیش از هزار نفر از عاشقان حسینی با ثبت کمپین هایی در «فارس من» خواستار نگارش پروتکل های بهداشتی برای سوگواری با کمترین خطر ابتلا به کرونا شدند. این گزارش روایت پیگیری مطالبه آنها در «فارس من» است.

به گزارش خبرگزاری فارس، از گذشته تا به امروز در سراسر کشورمان ایام عزاداری محرم برقرار بوده و مردم ارادت و محبت خالصانه خود به سالار شهیدان و یارانش را اثبات کرده اند. در این روزها نه تنها مردم بلکه کوچه و خیابان ها نیز لباس سیاه به تن کرده و در جای جای شهر، مساجد و تکایا برای عزاداری آماده می شوند. مردم نذری می پزند و صدای روضه و مداحی از بلندگوهای هیأت ها دل عاشقان حسینی را به لرزه در می آورد. 
اما محرم امسال با شیوع ویروس کرونا رنگ و بوی دیگری به خود گرفت و با توجه به اینکه کمتر از ۲۰ روز به شروع ماه حزن و اندوه نمانده، برگزاری مراسم محرم دلهره و نگرانی هایی را بین شهروندان در خصوص برگزاری آیین های مذهبی ایجاد کرده است به گونه ای که مخاطبان « فارس من » با ثبت سوژه ای با عنوان « لزوم برگزاری عزاداری محرم با دستورات بهداشتی » که با استقبال بیش از ۳۵۰ حامی روبرو شد، خواستار نگارش پیش نویسی از پروتکل های بهداشتی در این ایام شدند تا با یک دستورالعمل صحیح و قابل اجرا، ایام محرم و سوگواری به درستی و با کمترین خطر ابتلا به کرونا برگزار شود.
بر این اساس و با توجه به تصمیمات اخذ شده در جلسات رئیس جمهور با ستاد ملی مقابله با کرونا و مسؤولین ذیربط بنا بر این شد که مراسم های عزاداری امام حسین (ع) در سراسر کشور با رعایت اصول بهداشتی و باشکوه برگزار شود. خبرنگار ما هم برای رفع دغدغه مخاطبان « فارس من »، نظرات مسؤولین فرهنگی و بهداشتی را درباره چگونگی برگزاری مراسم های عزاداری و اظهارنظرهایی که به دنبال ایجاد دوگانگی هستند را جویا شد که در زیر به مهمترین آنها می پردازیم.
با تصمیماتی که برای برپایی آیین های مذهبی گرفته شد، ...

سرخط اخبار