ساعت 24 -تحریم افراد، مانند بلوکه کردن دارایی آنها یکی از ابزارهای مهم سیاسی برای مجازات هدفمند ناقضان حقوق بشر است. گزارش کمیته تحقیقات کنگره آمریکا نشان می دهد دور زدن این تحریم چندان سخت نیست، مثلأ با خرید و فروش آثار هنری.

فروش یک تابلوی رنه مگریت، هنرمند بلژیکی در بهار سال ۲۰۱۴ میلادی به زنی که مدیر شرکت "Highland Ventures" معرفی شده بود، به ظاهر معامله ای معمولی در بازار هنر بود. ماجرای این تابلو اما مدتی بعد به کمیته دائمی تحقیقات کنگره ایالات متحده آمریکا کشیده شد و مشخص شد که این شرکت با بازرگان روسی، بوریس روتنبرگ در ارتباط است . بوریس روتنبرگ از کارآفرینان ثروتمند روسیه و از نزدیکان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور است. او از مارس سال ۲۰۱۴ پس تصمیم پوتین برای الحاق جزیره کریمه به روسیه، در فهرست افراد تحت تحریم ایالات متحده آمریکا قرار گرفت . فردی که تابلوی مگریت را فروخته بود، پول خود از طریق چند شرکت صوری دریافت کرد. بر اساس گزارش کمیته تحقیقات کنگره یکی از این شرکت ها متعلق به برادر بوریس، آرکادای روتنبرگ بود .
این تابلو سپس توسط یک شرکت حمل ونقل از نیویورک به فرودگاه فرانکفورت فرستاده شد و از آنجا به یک انبار اجاره ای آثار هنری در آلمان رفت و از قرار در کنار دیگر تابلوهای خریداری شده توسط روتنبرگ قرار گرفت . چهار سال بعد تعدادی از تابلوهای خریداری شده توسط روتنبرگ دوباره وارد بازار شدند، از جمله "پل دوم" اثر هنرمند آلمانی آمریکایی، لیونل فاینینجر. حراجی ساتبیز لندن این نقاشی را در فهرست فروش قرار داد اما طبق گزارش کمیته تحقیقات کنگره آمریکا به دلیل نبود خریدار از این فهرست خارج شد . انبار روتنبرگ در آلمان آگوست ۲۰۱۹ به شرکت اجاره دهنده آن تحویل داده شده و آثار هنری آن به روسیه منتقل شدند .
گزارشی که دربرگیرنده نتیجه تحقیق دو ساله کمیته تحقیقات کنگره آمریکاست با جزئیات شرح می دهد که روتنبرگ چگونه پس از قرار گرفتن نامش در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار