رئیس جمهور آمریکا در حالی که طفره رفتن او از پذیرش نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ادامه دارد، در یک اظهارنظر جنجالی پیش بینی کرده که شاید کار انتخابات به دیوان عالی آمریکا کشیده شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، بنا بر گزارش گاردین و شبکه بی بی سی ، رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد که از نظر او احتمال کشیده شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان) این کشور به دیوان عالی ایالات متحده وجود دارد.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه در کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره تعهد وی به انتقال مسالمت آمیز قدرت در صورت شکست خوردن در انتخابات گفت: «باید ببینیم چه پیش می آید... صندوق های رأی فاجعه و خارج از کنترل است. صادقانه بگویم، انتقالی در کار نخواهد بود بلکه تداوم [ریاست جمهوری من را] خواهیم داشت».
ترامپ این اظهارنظر را در ادامه مخالفت ها و انتقادهایش از رای گیری از طریق پُستی اعلام کرد؛ شیوه رأی گیری که دموکرات ها و برخی از فرمانداران ایالت های آمریکایی خواستار آن شده اند تا با خطرات شیوع ویروس کرونا مقابله شود.
رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه (دیروز) در جریان یک نشست در کاخ سفید از تصمیمش برای تعیین قریب الوقوع جایگزین «راث بیدر گینسبرگ» قاضی دیوان عالی آمریکا دفاع کرد. گینسبرگ یکی از ۹ قاضی دیوان عالی، شنبه ۲۹ شهریور جان باخت.
دیوان عالی آمریکا بالاترین مرجع حل اختلاف در آمریکاست و تصمیم گیری نهایی در موارد بروز اختلاف بین دولت و کنگره نیز بر عهده این نهاد است. عضویت در هیئت قضات دیوان عالی آمریکا مادام العمر است و تغییر در ترکیب این هیئت می تواند سال ها بر وضعیت موازنه قوا در این کشور اثرگذار باشد.
ترامپ در پاسخ به سوالی درباره دلایلش برای تعیین جایگزین گینسبرگ در دیوان عالی آمریکا گفت: «به نظر من (کار انتخابات) به دیوان عالی کشیده خواهد شد و به نظر من، خیلی ...

سرخط اخبار