دستور ترخیص برنج های متوقف در گمرک صادر شد

ایسنا دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه ای به شرکت بازرگانی دولتی ایران، دستور ترخیص برنج های وارداتی متوقف در گمرک را صادر کرد.

به گزارش ایسنا، اخیرا برخی تجار برنج اظهار کرده بودند که ۱۵۰ هزار تن برنج وارداتی آنها به دلیل عدم تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی و ممنوع شدن واردات، در گمرک مانده و امکان ترخیص پیدا نکرده است.
در واکنش به این موضوع دبیر انجمن تولیدکنندگان برنج در گفت وگویی به ایسنا گفت: تاجرانی که می گویند برنج هایشان در گمرک مانده است، تا زمانی که کشور به برنج نیاز ندارد، برنج هایشان را در یک مکان سالم نگه دارند و وارد کشور نکنند.
این موضوع واکنش هایی را به دنبال داشت تا اینکه امروز اعلام شد عباس قبادیمعاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت – در تاریخ ۲۴ شهریور ماه در نامه ای به یزدان سیف – مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران - دستور ترخیص این برنج ها از گمرک را داده است.
طبق این نامه البته شروطی برای ترخیص این محصولات از گمرک تعیین شده است.
متن این نامه به شرح زیر است:"
"با توجه به فرآیند واردات کالاهای اساسی و ضروری در وزارت جهاد کشاورزی (قبل از مصوبه سران قوا و انتقال آن به این وزارتخانه) مبنی بر انجام واردات و دریافت قبض انبار با هدف صیانت از منابع عرضه رسمی و هم زمان انجام ثبت سفارش و متعاقبا مراجعه برای دریافت ارز به آگاهی می رساند، مقادیر قابل توجهی از محموله های متقاضیان واردات برنج به بنادر کشور رسیده ولی به دلایل مختلفی ترخیص آنها با مشکل مواجه شده است بنابراین برای جلوگیری از ادامه پرداخت هزینه های سنگین دموراژ، کاهش بروز آسیب در کیفیت و کمیت محموله های رسیده به بنادر (ناشی از گرما و دپوی طولانی محموله های وارده) و همچنین حفظ حقوق مکتسبه صاحبان کالا ناشی از دریافت مجوز ورود از وزارت جهاد کشاورزی، (ثبت سفارش) و با توجه به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار