صدور مجوز ساخت 42 فیلم در البرز

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۰
صدور مجوز ساخت 42 فیلم در البرز
از ابتدای سال تا کنون ٦٥ فیلم کوتاه توسط شورای صدور مجوز و نظارت بر فیلمنامه ها مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز البرز، ناصر مقدم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز ضمن اعلام این خبر گفت: از مجموع آنها ٤٢ فیلم نامه تایید شد و مجوز ساخت گرفت.
مقدم با اشاره به صدور مجوز برای 11 فیلم بلند افزود: طی 11 ماه گذشته ٢٠ فیلم بلند نیز مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت که از این تعداد ١١ فیلمنامه تایید شد.
وی با اشاره به فرایند داوری این فیلمنامه ها اظهار کرد: در ابتداسه نفر کارشناس این فیلم نامه ها را بررسی و داوری کردند ولی برای بالا بردن کیفیت فنی، بعد از مدتی تعداد داوران به پنج نفر افزایش یافت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در بخش دیگری از صحبت های خود به برگزاری جشنواره داستان های بومی و ایرانی استان اشاره کرد و گفت: محور این جشنواره در دو بخش داستان های البرز و داستان های ایران است.
این مسئول اضافه کرد: در بخش البرز، داستان ها باید با موضوعات مرتبط با استان، شهرهای این استان و ویژگی های تاریخی، جغرافیایی مکان ها، اشخاص و هم زیستی اقوام مختلف ایرانی در گستره البرز باشد.
مقدم گفت: در بخش داستان ایران، داستان ها با موضوع آزاد ولی با استفاده از عناصر و مولفه های ایرانی در زندگی انسان ایرانی با بهره بردن از روش های روایت قصه ها و حکایت و داستان های ایرانی، زبان، فضا سازی و شخصیت پردازی و مضمون هایی که بومی مناطق و قومیت ها و شهرهای ایران باشد، نوشته شوند.
وی با بیان اینکه آثار ارسالی نباید در کتابی منتشر یا در جشنواره های دیگر برگزیده شده باشد، افزود: مهلت ارسال اثر 15 اردیبهشت 98 و اختتامیه این جشنواره 28 اردیبهشت روز بزرگداشت خیام است.

[ مشاهده متن کامل صدور مجوز ساخت 42 فیلم در البرز واحد مرکزی خبر ]