طبیعت گردی در همه جای دنیا خوب و لذت بخش است و یکی از بزرگ ترین دلایل گردشگران برای سفر و گشت و گذار ، اما برخی پدیده های طبیعی هستند که همیشه نسبت به دیگر اماکن طبیعی یک سر و گردن بالاتر هستند ، امروز می خواهیم به یکی از برترین نقاط طبیعی و بلندترین آبشار دنیا سفر کنیم که چندین سال است مورد توجه توریست ها قرار دارد، جایی که می توان گفت در دنیا نظیر ندارد.
آبشار آنجل، بلندترین آبشار دنیا
آبشار آنجل که به زبان اسپانیایی به آن سالتو انجل می گویند، بلندترین آبشار دنیا به ارتفاع ۹۷۹ متر است که در میان جنگل های دورافتاده پارک ملی کانایما در ایالت بولیوار در جنوب شرقی کشور ونزوئلا جای دارد. با مجله دلتا همراه باشید.
چون این آبشار در جنگل های انبوه قرار دارد، تا دهه ۱۹۳۰ که دولت ونزوئلا به جستجو با هواپیما نپرداخته بود ناشناخته باقی مانده بود.
نام این آبشار برگرفته شده از نام جیمز آنجل، کاوشگر آمریکایی است که هواپیمای خود را نزدیک این آبشار بعد از شناسایی در سال ۱۹۳۵ میلادی فرود آورد.
آبشار آنجل از شکافی در نزدیکی قله کوهستان آیاآنتی پویی به پایین سرازیر می شود. آب آن از بارش ها در این منطقه تامین می شود و به خاطر بارش های زیاد در ونزوئلا هیچ وقت خشک نمی شود؛ تنها در بعضی از فصل ها از شدت آب آن کاسته می شود. آب سرازیر شده از این آبشار در نهایت به رودخانه چورون می ریزد.
طبیعت دل انگیز کوه و رودخانه در کنار آبشار باعث شده تا این منطقه مقصدی برای تفریحات هیجان انگیز باشد؛ از صخره نوردی و پرش از ارتفاع گرفته تا بندبازی و قایق سواری در آب های رودخانه های مجاور. آبشار آنجل و طبیعت وصف ناپذیر اطراف آن را باید یکی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار