پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد استان مرکزی

واحد مرکزی خبر پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۸:۵۷
525 میلیارد و 940 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی پرداخت شد.

به گزارش  خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: این میزان تسهیلات در قالب 2 هزار و 590 فقره پارسال به مددجویان این نهاد حمایتی پرداخت شد.
 مشهدی افزود: پرداخت تسهیلات اشتغال با هدف توانمندی و خودکفایی مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است.
او گفت: مددجویات زیر پوشش هزار و 764 تخته فرش در سال گذشته تولید کردندکه با فروش آن ها بیش از یک میلیارد و 760 میلیون ریال درآمد زایی برای خانواده های تحت حمایت ایجاد شد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی افزود: ارایه آموزش های اشتغال از برنامه های کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور آمادگی مددجویان برای ورود به عرصه کار است و در این راستا پنج هزار و 11 نفر از مددجویان با اعتبار6 میلیارد و 910 میلیون ریال در سال گذشته آموزش دیدند.
مشهدی، نظارت بر طرح های اشتغال مددجویی را از دیگر اقدامات کمیته امداد برای هدایت شغلی مددجویان و جلوگیری از هدر رفت سرمایه آن ها عنوان کرد و گفت: 28 هزارو 25 مورد نظارت بر طرح های اشتغال مددجویان تحت حمایت سال گذشته انجام شد.
او افزود: معرفی 716 مددجو به مراکز کاریابی و ایجاد اشتغال برای 450 فرزند مددجو با اعتبار بیش از هشت میلیارد و 430 میلیون ریال از دیگر اقدامات حوزه اشتغال کمیته امداد استان مرکزی در سال گذشته بوده است.
44هزار خانوار زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی قرار دارند که 22 هزار نفر آنان زنان سرپرست خانوار هستند.