مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: اجرای سازه تصفیه خانه فاضلاب چادگان به ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و برای تکمیل ۲۹ کیلومتر شبکه جمع آوری باقیمانده و تصفیه خانه آن به حدود ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که اگر اعتبار مورد نیاز تخصیص یابد، در سال ۱۴۰۰ شاهد بهره برداری آن خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی آبفای اصفهان، هاشم امینی با اشاره به ضرورت تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر چادگان گفت: شهر چادگان در مجاورت سد زاینده رود قرار دارد و به منظور دفع سالم و بهداشتی فاضلاب این منطقه، تکمیل هر چه سریع تر این تصفیه خانه ضروری است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اظهار داشت: هم اکنون اجرای سازه تصفیه خانه فاضلاب چادگان به ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و برای تکمیل ۲۹ کیلومتر شبکه جمع آوری باقیمانده و تصفیه خانه آن، با سیستم یو اف، تجهیزات الکترومکانیکال، ادوات پمپ و سایر ملزومات به حدود ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که اگر اعتبار مورد نیاز تخصیص یابد، در سال ۱۴۰۰ شاهد بهره برداری آن خواهیم بود.
وی ادامه داد: شهرستان چادگان به دلیل داشتن آب و هوای کوهستانی، دارای منابع آبی غنی زیرزمینی است و شرایط اقلیمی این شهرستان موجب شده سد زاینده رود در این منطقه واقع شود، بنابراین راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب برای جلوگیری از آلودگی آب های زیرزمینی و سطحی در این شهرستان از ضرورت بالایی برخوردار است.
امینی با بیان اینکه از سال ۹۲ اجرای تصفیه خانه فاضلاب در شهر چادگان آغاز شده است، ابراز داشت: این تصفیه خانه با سیستم فیلتراسیون دو لایه یو اف که یکی از بهترین روش های تصفیه در دنیاست در حال احداث است و ظرفیت تصفیه آن ۲ هزار و ۳۳۰ مترمکعب در شبانه روز است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در ارتباط با اجرای شبکه فاضلاب شهر چادگان بیان داشت: تا کنون حدود ۳۳ کیلومتر از ۶۲ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر چادگان اجرا شده است؛ همچنین همزمان با اجرای شبکه فاضلاب کلکتور این شبکه نیز در حال ...

سرخط اخبار