ابهام در پرونده خودکشی رفیق فاسد ترامپ

روزنامه مردم سالاری پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۲۹

وکیل دونالد ترامپ در مصاحبه ای مرگ دوست فاسد و میلیاردر این رئیس جمهور آمریکا در زندان در اثر خودکشی را که در انتظار محاکمه به اتهام قاچاق جنسی دختران بود، با توجه به شرایط زندان محل نگهداری وی «کاملا باورنکردنی» خوانده و از احتمال به قتل رسیدن وی در آنجا صحبت کرد.
به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز گفت، خود وی از قبل با زندان محل نگهداری جفری اپستین، میلیاردر و سرمایه گذار فاسد دوست و حامی ترامپ و اسرائیل و متهم به قاچاق جنسی آشنایی داشته و دست کم ۲۰ بار قبلاً به سبب سمت هایی که به عنوان دادستان و وکیل مدافع داشته از این زندان بازدید کرده بود. او در این مصاحبه تاکید کرد: من علاقه ای به تئوری های توطئه ندارم و فکر نمی کنم که ما باید به این تئوری ها بپدازیم چون ما لازم داریم که حقایق را بدانیم اما کل این مساله برای من کاملا باورنکردنی است.
جولیانی خاطرنشان کرد: من قبلا به عنوان دادستان و وکیل مدافع حداقل ۲۰ بار به زندان محل نگهداری اپستین رفته بودم و زمانی که ساخته می شد نیز ناظر آن بودم.
او ادامه داد: از نظر من در این قضیه اپستین کاملا بدون هیچ تدبیر محافظتی به حال خود رها شده است. جولیانی در ادامه مصاحبه اش با فاکس نیوز همچنین از احتمال به قتل رسیدن اپستین در این زندان و این که شاید مرگ او در اثر خودکشی نبوده، صحبت کرد.
این گفته او در حالی است که مقامهای آمریکا مرگ اپستین در زندان را ناشی از ارتکاب خودکشی با حلق آویز کردن خودش دانستند. جولیانی خاطر نشان کرد: مرگ اپستین ممکن بوده بر اثر خودکشی باشد اما در عین حال این احتمال هست که زندانیان دیگر که ...

سرخط اخبار