طرح حیات شبانه به نوعی ماموریت همیشگی پلیس است

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۴
گروه استان ها-کرمان- جانشین فرمانده ناجا درباره طرح حیات شبانه، گفت: این طرح به نوعی جلوه گر ماموریت همیشگی پلیس است.

سردار " ایوب سلیمانی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس درباره طرح "حیات شبانه"، اظهارداشت: به اعتقاد من این طرح، نیاز به تبیین بیشتری دارد و یک جایی بایستی به آن پرداخته شود.
وی به اجرای این طرح در تهران اشاره و بیان کرد: قبل از ماه مبارک رمضان، یک مسئله ای مطرح شد که مردم مؤمن روزه دار در طول روز کمتر فرصت بیرون آمدن از خانه را دارند و شب ها به هیئت های قرآنی می روند برهمین اساس زمینه های خدمات مضاعفی در سطح شهر را برای آنها مهیا کنیم.
وی به آماده باش مجموعه پلیس تهران بزرگ در این ایام اشاره و بیان کرد: نیروهای پلیس در تمام طول شب تا هنگام سحر، در همه معابر و خیابانها حضور داشته و وظیفه تأمین نظم، امنیت و آرامش مردم را برعهده داشتند؛ همچنین به برخی از صنوف اجازه فعالیت داده بودیم تا اگر شهروندان نیاز به خرید داشتند، بتوانند مایحتاج خود را تهیه کنند البته این هدف توجیه پذیر بود به گونه ای که شلوغی خیابان های تهران در شب های ماه رمضان تا سحر، تفاوت چندانی با معابر در طول روز نداشت.
این مقام عالی انتظامی به حضور گسترده مردم در مساجد و حسینیه ها به ویژه در مناسبت های خاص ماه رمضان اشاره و بیان کرد: این حضور امسال، صد درصد بیشتر از سال گذشته بود با توجه به چنین حضوری باید به مردم خدمت ارائه شود.
جانشین فرمانده ناجا به اظهارات برخی از اعضای شورای شهر تهران مبنی بر اینکه چرا طرح حیات شبانه پس از ماه رمضان ادامه پیدا نکرد، اشاره و تصریح کرد: ماه رمضان، ماه ویژه ای است و شب زنده داری و مناجات شبانه مورد تاکید دین ما است؛ برهمین اساس به غیر از این ماه، چرا باید طرح مزبور را انجام دهیم.
سردار سلیمانی تصریح کرد: برای اینکه ...

سرخط اخبار