در گزارش های متعددی آمده است که مردان در آمار تجاوز و آزار جنسی سهم بیشتری از زنان دارند اما سکوت می کنند و چیزی نمی گویند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛  همیشه از این طرف و آن طرف در مورد تجربه آزار جنسی دختران می شنویم، دخترانی که حتی توسط محارم خود مورد آزار قرار گرفتند اما دم نزدند یا وقتی که گفتند مورد سرزنش خانواده قرار گرفتند. در این میان شاید کمتر کسی از آزار جنسی پسران صحبت کرده باشد یا حتی کم پیش می آید پسربچه ای که مورد آزار جنسی قرار گرفته در مورد آن روز و اتفاق صحبت کند. تجربه خشونت جنسی در پسرها می تواند باعث بروز مشکلات فراوانی در کودکی و بزرگسالی آنها شود به طوری که ادامه زندگی آنها را مختل کند.
جامعه مردسالار ما اجازه نمی دهد پسران تجربه آزار جنسی خود را بازگو کنند
سهیل رضایی، متخصص حوزه روانشناسی، با اشاره به میزان آزار جنسی در پسران گفت: مسائل جنسی در حوزه مباحث فرافکنی قرار می گیرد به همین دلیل دختر و پسر ندارد و فارغ از جنسیت همه افراد را درگیر می کند.
او افزود: در یک جامعه انسانی هر اتفاقی ممکن است رخ دهد و آزار جنسی یکی از آنهاست بنابراین هیچکس نمی تواند آزارجنسی به پسران را انکار کند چراکه حتی اگر به اطراف خود هم نگاه کنیم نمونه هایی از این پسرها را مشاهده می کنیم.
رضایی با اشاره به دلیل اینکه چرا پسرها آزار جنسی که متحمل می شوند را بازگو نمی کنند؟ گفت: در جامعه ما که مردسالار است، پسرها از گفتن چنین مسئله ای شرم می کنند به همین دلیل تجربه های آزار جنسی آنها کمتر به گوش می رسد.
این روانشناس با اشاره به مشکلاتی که اینگونه افراد در بزرگسالی با آن مواجه می شوند، گفت:  مهم ترین مشکلی که در آینده گریبان گیر این افراد می شود این است که وجود احساس گناه در آنها، حس ارزش به خود را پایین می آورد و آنها ...

عناوین مهم خبری