چهارمین هفته مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا نیز در منطقه غرب سپری شد و فعلا در میان نمایندگان ایرانی تنها پرسپولیس است که توانسته امیدهای خود برای صعود را زنده نگه دارد.

به گزارش  جام نیوز ، چهارمین هفته مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا نیز در منطقه غرب سپری شد و فعلا در میان نمایندگان ایرانی تنها پرسپولیس است که توانسته امیدهای خود برای صعود را زنده نگه دارد؛ چرا که شهر خودرو با تحمل چهار شکست متوالی دیگر شانسی برای صعود حتی قرار گیری در جایگاه سوم گروهش را ندارد، استقلال نیز دو بازی متوالی را به دلیل انصراف حریف خود استراحت کرد و در انتظار دیدار با الشرطه عراق است. سپاهان هم با دو شکست متوالی مقابل النصر شانس کم رنگی برای صعود به مرحله بعد دارد.
اما چیزی شبیه به یک معجزه می تواند یکی از دیدارهای مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را تماماً ایرانی کند؛ چرا که طبق قوانین مسابقات قرار است در این مرحله تیم ها به صورت ضربدری مقابل یکدیگر قرار گیرند و به طور مثال، تیم صدرنشین گروه C به مصاف تیم دوم جدول گروه D خواهد رفت.
تا پایان هفته چهارم پرسپولیس توانسته خود را به صدر گروه سوم مسابقات برساند و آن ها دو دیدار سخت را در هفته جاری باید مقابل الدوحیل و الشارجه پشت سر بگذارند؛ دو دیداری که پرسپولیس برای صدرنشین ماندن نیاز به حداکثر امتیاز آن دارد. اگر پرسپولیس صدرنشین گروه C شود، در گروه D یا همان چهارم مسابقات نیز معادلات پیچیده ای باید صورت پذیرد تا سپاهان نیز از خطر حذف نجات پیدا کند و به مرحله یک شانزدهم نهایی صعود کند.
طلایی پوشان که در چهار دیدار مرحله گروهی خود تاکنون تنها 3 امتیاز آورده اند، برای صعود باید 6 امتیاز از دوئل با العین و السد را به دست آورند تا شانس امیدشان زنده بماند؛ آن هم در صورتی که السد قطر در هفته پنجم مقابل النصر عربستان شکست بخورد و از کسب امتیاز ...

سرخط اخبار