اهواز - ایرنا - مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت: خرید و فروش فیش حج تمتع و عمره مفرده در سامانه «تشرف» سازمان حج و زیارت امکان پذیر شد.

ناصر حویزاوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متقاضی خرید و فروش فیش حج تمتع و عمره مفرده با ورود به سامانه تشرف می توانند فیش موردنظر را بدون واسطه خریداری کنند.
وی گفت: سازمان متبوع بر نحوه خرید و فروش فیش از طریق سامانه تشرف نظارت می کند.
مدیر عملیات مدینه سازمان حج و زیارت هدف از راه اندازی سامانه تشرف را کوتاه کردن دست واسطه ها و دلالان بیان کرد و افزود: با این حال هنوز دلالان درخرید و فروش فیش حج تمتع و عمره حضوری پررنگ دارند و اینان به نوعی از ناآگاهی مردم سوءاستفاده می کنند.
به گفته حویزاوی هنوز ۱.۲میلیون متقاضی ثبت نام شده حج تمتع در انتظار تشرف به خانه خدا هستند بنابراین تعدادی از متقاضیان به دلایل مختلف مایل به فروش فیش ثبت نام هستند.
در خوزستان فیش حج تمتع برای سال ۱۳۹۹ بین ۴۰۰ تا ۴۰میلیون ریال خرید و فروش می شود.
پیش ثبت نام هفت هزار خوزستانی متقاضی حج تمتع ۱۳۹۹
مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت: تا پایان بهمن ماه امسال حدود هفت هزار خوزستانی برای تشرف به حرم امن الهی مرحله پیش ثبت نام را انجام داده اند.
حویزاوی در ادامه افزود: از این تعداد حدود چهارهزار زائر به خانه وحی در تیرماه سال آینده مشرف می شوند.
وی گفت: سهمیه حجاج خوزستانی بر اساس تاریخ فیش و پیش ثبت نام در سامانه حج و زیارت است.
مدیرکل حج و زیارت خوزستان با بیان اینکه کارهای مقدماتی عملیات حج سال آینده از اسفندماه امسال با ثبت نام حجاج درکاروان ها، آموزش و معاینات پزشکی شروع می شود افزود: هزینه های حج تمتع سال آینده احتمالا" تا ۱۰ روز آینده مشخص می شود.
عمره مفرده تعیین تکلیف نشده است
مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت: با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار