طبق آموزه قرآن و حدیث، وقتی انسان ها از دنیا می روند، در عالم برزخ همدیگر را می بینند و ملاقات هایی دارند. حتی باهم صحبت کرده و از عالم دنیا هم یاد می کنند.

به گزارش  گروه روی خط رسانه های برنا ، عالم برزخ بر اساس آموزه های قرآن کریم و احادیث اهل بیت علیهم السلام دارای خصوصیاتی است که آن را از عالم دنیا متمایز کرده است. بر این اساس، تا زمانی که در این دنیا زندگی می کنیم امکان درک کامل از عالم بعد از مرگ و برزخ را نخواهیم داشت، اما برخی ویژگی های آن را می توان از میان نکات اسلامی دریافت کرد.
در این میان سؤالاتی درباره عالم برزخ وجود دارد، ازجمله اینکه آیا می توان تصور کرد که بعد از مرگ دنیایی، خانواده خود را در آن عالم ببینیم و آیا بعد از مرگ دلتنگ عزیزان و دوستان خود نمی شویم؟
نکته قابل توجه این است که این مطلب را روایت هایی تایید کرده اند که وقتی انسان ها از دنیا می روند، در عالم برزخ همدیگر را می بینند و ملاقات هایی دارند. حتی با هم صحبت می کنند و از عالم دنیا هم یاد می کنند. البته هر کدام از گروه مؤمن و کافر در شرایط خاصی قرار دارند.
در این مورد باید به یک نکته مهم دقت کنیم، اینکه انسان ها بر اساس درجه ایمان و اعمال خوب یا بد در شرایط و موقعیت خاصی قرار می گیرند. اینکه ما در این دنیا چه نوع افکار و اعتقاداتی داشته باشیم یا چقدر اهل ایمان، انسان دوستی، مهربانی و رعایت حق الناس و حق الله باشیم، شرایط خاصی را برای خودمان در برزخ رقم می زنیم. در همین شرایط وقتی یک انسان مؤمن از دنیا می رود، اقوام و آشنایان او که قبلاً از دنیا رفته اند، دورش جمع می شوند و از او درباره افرادی که هنوز در دنیا هستند، سؤال می کنند. این مطلب نشان می دهد که ملاقات هایی در عالم برزخ وجود دارد و صحبت و گفت و شنودی بین آن ها انجام می شود.
این مطلب هم مستند حدیثی دارد. چراکه امام جعفر صادق علیه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار