معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: روز 5 خرداد 4 پروژه افتتاح و آغاز عملیات احداث در مازندران به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور آغاز می شود. همچنین ساخت آزادراه قم- اراک به طول 110 کیلومتر در کریدور آزادراهی تهران- بندر امام خمینی کلید می خورد.

خیرالله خادمی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: روز5 خرداد مصادف با تعطیلات عید فطر 4 پروژه در استان مازندران شامل آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری و همچنین یک پروژه آزادراهی بین قم تا اراک کلید می خورد.
*افتتاح 6 کیلومتر از باند دوم محور هراز و تونل وانا
وی تصریح کرد: میزان 6 کیلومتر از باند دوم در محور هراز که مهمترین محور منتهی به شمال، زیباترین و کوتاهترین مسیر برای دسترسی به استان مازندران است روز 5 خرداد به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور رئیس جمهور افتتاح می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اغلب این 6 کیلومتر پل و تونل است، دو کیلومتر آن تونل ممتد وانا همچنین پل اتصال به تونل وانا است. 
خادمی افزود: برای این 6 کیلومتر مسیر بزرگراهی میزان 150 میلیارد تومان هزینه شده است.
* افتتاح باند دوم محور ساری به پاک آب و سمنان
وی اضافه کرد: پروژه دیگر که با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح می شود احداث باند دوم بزرگراهی شهرستان ساری به سمت پاک آب و سمنان در ورودی استان مازندران و ورودی ساری است. این مسیر محور ترانزیتی برای رسیدن بار از بندر امیرآباد به بندر عباس و بالعکس است که با توجه به تراکم جمعیتی مشکلاتی ایجاد شده بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: 17 کیلومتر از این مسیر از کل 22 کیلومتر به صورت بزرگراه 4 خطه افتتاح می شود. سراسر این مسیر باید تملک اراضی انجام می شد که هزینه داشت چون از حاشیه رودخانه عبور می کرد و دیواره با ارتفاع8 متر باید در کنار آن ساخته می شد.
خادمی گفت: برای این پروژه 120 میلیارد تومان از منابع اعتباری دولت هزینه شده است.
* آغاز عملیات احداث آزادراه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری