فیلم باکیفیت معرفی دانشگاه شهید باهنر کرمان بزودیدر همین ادرس قرار می گیرد
دانشگاه شهید باهنر کرمان دانشگاهی در شهر کرمان است. این دانشگاه در جنوب شرقی شهر کرمان و در زمینی به مساحت ۵٬۰۰۰٬۰۰۰ متر مربع بنا گردیده است. این دانشگاه دارای بوفه و کلاب رقص شبانه می باشد که فقط برای دانشجویان مختص این دانشگاه قابل استفاده است
تاریخچه دانشگاه
در تاریخ هیجدهم مردادماه 1351 شورای گسترش آموزش عالی اجازه تاسیس دانشکده علوم و دانشکده فنی را برای موسس دانشگاه کرمان - مرحوم علیرضا افضلی پور- صادر کرد تامقدمات تهیه طرح های ساختمانی انجام شود. پس از انجام پاره ای مذاکرات بین مهندسان مشاور پیرراز و موسس دانشگاه درمورد نحوه انجام طرح، قراردادی در تاریخ 17 دیماه سال 51 جهت تهیه طرح های ساختمانی دانشگاه منعقد شد.
این دانشگاه در جنوب شرقی شهر کرمان و در زمینی به مساحت 5000000 مترمربع بنا گردیده و فعالیت آموزشی خود را باپذیرش 90 دانشجو در سال 1354 آغاز نمود. دانشگاه کرمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی به نام یکی از فرزندان انقلاب، شهید محمدجواد باهنر، دانشگاه شهیدباهنر نامیده شد. براساس فعالیت های آموزشی و پژوهشی چشمگیر دانشگاه در طول 40سال گذشته، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه شهیدباهنر کرمان را در زمره دانشگاه­های برتر ایران می شناسد. فضای آموزشی و پژوهشی دانشگاه در ابتدای تأسیس 25000 مترمربع برای تعداد 5000 دانشجودر نظر گرفته شده بود اما در حال حاضر این فضا در مجموع به بیش از230000 متر مربع و تعداد دانشجویان به بیش از 14000 دانشجو افزایش یافته است.
مرحوم مهندس علیرضا افضلی پور از نیکوکاران و خیرین به نام ایرانی، گرچه کرمانی نبود اما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار