هشدار به شرکت کنندگان نشست بحرین

شبکه خبر سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۶
انصار... و احزاب یمن به شرکت کنندگان در نشست منامه درباره هرگونه تلاش برای نابودی حقوق فلسطینیان براساس طرح آمریکایی صهیونیستی "معامله قرن" هشدار دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نشست بحرین با پوشش "صلح و شکوفایی اقتصادی در منطقه" در حالی در "منامه" پایتخت این کشور آغاز شد که شماری از سران جنبش های آزادی خواه و مقاومت فلسطین آنرا محکوم کرده اند.
ماهیت این نشست عادی سازی روابط با اسرائیل در قالب صلح موقت، بعنوان مقدمه ای برای اجرای " معامله قرن" و فروش سرزمین فلسطین است.
جارد کوشنر مشاور و داماد یهودی رئیس جمهور آمریکا در مراسم افتتاحیه این نشست از هدف اقتصادی با بهره سیاسی همه جانبه برای اسرائیل گفت.
در سویی دیگر "زیاد نخاله" دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در نشست ملی غزه گفت: هدف از کارگاه بحرین پایان دادن به مسئله فلسطین به عنوان مسئله اصلی امت اسلام است. ما فرصتی تاریخی داریم تا در محاسبات خود تجدید نظر کنیم و باید برابر سمی که غرب در بدن امت کاشته است مقاومت کنیم. 
 اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نکوهش نشست بحرین گفت کنفرانس بحرین کنفرانسی سیاسی با پوشش اقتصادی و وسوسه های مالی است که هدف از آن ادغام دشمن اسرائیلی در اطراف عربی و از بین بردن مسئله فلسطین است. 
طرح ”معامله قرن" که محصول مشترک آمریکا و اسرائیل است با هدف پایان دادن به مبارزات مردم فلسطین طراحی شده است. جبهه شرارت بعد از آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ بصورت روز افزون به بحران خاورمیانه دامن می زند و جهان اسلام را مورد تهاجم شدید قرار داده است. برخی از سران عرب نشست منامه را مقدمه ای برای تحقق اهداف آمریکا در منطقه می داند.
دانلود

سرخط اخبار