نجف اشرف - ایرنا - رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از ارائه یک میلیون ۴۹۲ هزار و ۵۰۸ خدمت پزشکی و درمانی به زائران ایرانی اربعین در خاک عراق و شهرهای مقدس و مذهبی نجف اشرف، کربلای معلی، کاظمین و سامرا از سوی پزشکان داوطلب هلال احمر خبر داد.

محمدتقی حلی ساز عصر جمعه در گفت وگو با خبرنگار اعزامی ایرنا با ارائه آخرین آمار خدمات ارائه شده به زائران ایرانی اربعین از ۱۴ تا ۲۵ مهر این مطلب را عنوان کرد.
وی گفت: در مدت یادشده ۵۱۶ هزار و ۴۲۲ نفر از زائران ایرانی اربعین در درمانگاه های هلال احمر ویزیت رایگان شدند.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اضافه کرد: همچنین در این مدت ۱۶۱ هزار ۸۵۸ نفر از خدمات تزریقات، ۴۶ هزار و ۵۲۰ نفر از خدمات تست فشار خون، ۵۸ هزار و ۲۵۷ نفر از خدمات پانسمان، چهار هزار و ۵۸۸ نفر از خدمات نوار قلب بهره مند شدند.
حلی ساز توضیح داد: کنترل قند خون ۱۴ هزار و ۹۹۶ نفر، بخیه ۶۸۰، سرم تراپی برای ۳۷ هزار و ۷۹۹ نفر از دیگر خدمات ارائه شده پزشکان، پرستاران و پرسنل بهداشتی و درمانی حاضر در درمانگاه های و پایگاه های مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در عراق بوده است.
وی افزود: در مدت یادشده ۷۹۶ زائر ایرانی اربعین به بیمارستان های عراق و ۱۱۳ نفر دیگر نیز به ایران ۱۱۳ اعزام شده اند، ۴۶۲ مورد خدمات سونداژ، ۲۳۱ مورد خدمات اکسیژن تراپی، هزار و ۴۶۰ مورد گچ گیری و آتل بندی، ۴۹۱ هزار و ۶۶۹ مورد نسخ داروخانه و ۱۷۰ هزار و ۶۶۷ مورد OTC در خاک عراق انجام شده است.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از ویزیت روزانه ۶ هزار زائر بیمار در درمانگاه های هلال احمر ایران در کشور عراق و گفت: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر کادر بهداشتی و درمانی جمعیت هلال احمر با یک برنامه ریزی منسجم در پایگاه های مختلف درمانی در عراق مستقر بوده و به زائران خدمت می کنند.
وی گفت: جمعیت هلال احمر در اربعین سال جاری حجم داروها و تعداد پایگاه های درمانی خود را در کشور عراق نزدیک به ۳۰ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار