اتاق فکرهای دولت که شاید در چند سال اخیر، در ایجاد عملیات روانی پرکارترین مردان بوده اند، اگر اندکی از این توان را به حل مشکلات کشور اختصاص می دادند، امروز اغلب مشکلات کشور حل شده بود.

به گزارش مشرق ، این روزها و در حالی که کشور با مسائل جدّی اقتصادی و معیشتی روبه رو است و دشمن نیز تمام قد تلاش می کند تا از این نقطه ضعف ماهی درشتی برای خود صید کند ، رئیس جمهور کشورمان ترجیحش این است که همچنان به طرح مسائل دو قطبی و حاشیه ای که هیچ ثمری جز رادیکالیزه کردن فضای سیاسی کشور ندارد، بپردازد.
بیشتر بخوانید:
حجت الاسلام روحانی روز چهارشنبه گذشته در آیین در آئین بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در دانشگاه تهران در اظهاراتی بی ربط به مراسم بازگشایی دانشگاه ها گفت: «دعوا سر برجام نیست، مسئله بالاتری است. یک عده می گویند وقت تلف می کنید با خارجی ها حرف می زنید. ما باید قوی شویم و خارج را تهدید کنیم، روزی در برابر ما به زانو درمی آید. پیشرفت و آینده کشور در سایه تعامل با دنیا به دست می آید یا تقابل با آن؟ ۴۱ سال است ما هنوز به جواب راهبردی نرسیده ایم. برخی می گویند دشمن خبیث است و باید با او دوئل کرد و زد و کشت یا کشته شد. عده ای در مقابل می گویند باید تعامل کرد. ۴۰ سال است بحث می کنیم، پس اگر به نتیجه نرسیده ایم راهش این است که در همه پرسی از مردم بپرسیم».
دو قطبی جدید؛ «همه پرسی-معیشت»!
این اظهارات رئیس جمهور در حالی مطرح شد که وی شش سال قبل این نسخه را به اجرا گذاشت و پاسخ آن را با عهدشکنی و دهن کجی اروپا و آمریکا گرفت. آقای روحانی، چنان تصویری به دست می دهد که انگار نه در مهر ۹۸ بلکه فروردین ۹۲ سخن می گوید!
دوقطبی خودساخته روحانی درباره تعامل و زد و خورد با دنیا از آن دست دوقطبی هایی است که هدفی جز انحراف اذهان از واقعیت صحنه دنبال نمی کند. سخنان رئیس جمهور درباره تعامل با دنیا در حالی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار