دانشمندان می گویند آزمایش کروناویروس در شیر یک مادر مبتلا به کووید-۱۹ مثبت شده است، اما هنوز مشخص نیست که آیا این ویروس می تواند از طریق شیر مادر منتقل شود یا خیر.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش ایسنا و به نقل از تک تایمز، محققان آلمانی به اولین نمونه وجود کروناویروس جدید موجود در شیر مادر رسیده اند.
محققان در یک بیمارستان آلمان، از دو زن که آزمایش کروناویروس آنها مثبت بود، نمونه شیر گرفتند. قبل از استفاده از پمپ برای جمع آوری شیر، سینه های آنان ضد عفونی شد تا از احتمال آلوده شدن شیر به کروناویروس در حین این کار، جلوگیری شود.
"یان مونیخ"، استاد مؤسسه ویروس شناسی مولکولی "اولم"(Ulm) آلمان و سرپرست این مطالعه، گفت: ما شیر را با استفاده از یک روش بسیار حساس برای تشخیص و اندازه گیری میزان ویروس در RNA یا مواد ژنتیکی مورد مطالعه قرار دادیم.
از مادر اول که مبتلا به کووید-۱۹ شده و بهبود یافته بود، پس از بهبود یافتگی ۴ نمونه شیر گرفته شد و نتیجه آزمایش همگی منفی شد.
اما نتیجه آزمایش شیر مادر دوم در حالی که علائم خفیف ابتلا به کووید-۱۹ داشت، به مدت چهار روز متوالی مثبت شد و دو آزمایش که در روزهای ابتدایی بروز علائم از وی انجام شد، منفی شده بود.
آزمایش کروناویروس فرزند مادر دوم مثبت شد، اما محققان مطمئن نیستند که نوزاد ویروس را از شیر مادر گرفته یا اینکه شیوه انتقال دیگری دخیل بوده است.
به گفته محققان، این مادر از زمان شروع علائم کووید-۱۹، ماسک زده است و هنگام دست زدن و تغذیه نوزاد خود، اقدامات احتیاطی از جمله تمیز و ضد عفونی کردن دست و سینه و پمپ را نیز انجام داده است.
"مونیخ" تأکید کرد که این نتایج، مشاهده ای است؛ زیرا این گروه تنها نمونه های RNA ویروسی را در یک نمونه پیدا کرده است.
مطالعات بیشتری برای تجزیه و تحلیل و معین شدن جزئیات لازم است که چه تعداد از مادران ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری