وزیر پیشین بهداشت در نامه ای به رئیس جمهور نسبت به روش دولت برای مقابله با بیماری کرونا انتقاد کرد.

- اخبار سیاسی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، کامران باقری لنکرانی، وزیر اسبق بهداشت و استاد دانشگاه علوم پزشکی، در نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور ضمن تقدیر از اقدامات پزشکان و کادر درمانی کشور، نوشت: گرچه پزشکان و کادر درمانی فراتر از توان خود برای دفاع از سلامت مردم در صحنه هستند اما در این شرایط، دست کم گرفتن مخاطرات، می تواند کشور ما را در شرایطی بحرانی قرار داده و دهها هزار نفر را به کام مرگ فروبرد و صدها هزار نفر را روانه بیمارستانها نماید.
متن این نامه بدین شرح است:
باسمه تعالی
جناب حجت الاسلام و المسلمین روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
با سلام و تحیات
از بیانات ارزشمند جناب عالی در جلسه هفدهم فروردین ماه هیئت دولت در اهمیت سلامت بسیار سپاسگزارم. همان گونه که فرمودید سلامت در کنار امنیت نقشی محوری در بقای هر اجتماعی دارد. نقش حاکمیت در حفظ و ارتقای سلامت نقشی مهم است. این که حفظ سلامت را تنها وظیفه آحاد جامعه بدانیم سخن کاملی نیست. مدیریت جامعه و شرایطی که با سیاست گذاری ها و تصمیمات قوای حاکمیتی کشور ایجاد می شوند در این بین نقش اساسی تری دارند.
جهانگیر شدن ویروس SARS CoV2، جهان و میهن عزیز ما در شرایط دشواری قرار داده که تنها سیاست گذاری های آگاهانه، تصمیمات عالمانه و مستند و ارزیابی مداوم آنها می تواند ما را از این چالش بزرگ جهانی که پس از جهانگیری آنفلوآنزا در اوایل قرن گذشته بزرگترین تهدیدکننده سلامتی همه آحاد بشر ارزیابی شده است، رهایی بخشد.
در این شرایط دست کم گرفتن مخاطرات، می تواند کشور ما را در شرایطی بحرانی قرار داده و دهها هزار نفر را به کام مرگ فروبرد و صدها هزار نفر را روانه بیمارستانها نماید و بار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار