امیر حسین ذاکری ‪-‬ وزیر سابق ارشاد در توئیتی نوشته: با توجه به مشکلات عدیده در کشور و محدودیت اختیارات رئیس جمهور در برخی امور، هرکس هوس نامزدی ۱۴۰۰ را داشته باشد باید در میزان عقلش شک کرد. آقای مهاجرانی هم از آنسوی اقیانوس ها در پاسخ وی تاکید کرده: هم دیوانه است هم عاشق.
اما نظر شورای نخبگان در این باره:
*باید دید اگر کاندیدایی ثبت نام کرد آیا باید صلاحیت عقل وی هم تایید شود؟ یا اگر عاشق بود صلاحیت عشق او تایید شود یا نه؟ شاید هم در مورد برخی بگویند: عشق وی تایید است اما صلاحیت عقلش تایید نمی شود.یا برعکس. انصافا پیدا کردن کسی که عقل و عشقش با هم یکی باشد سخت است. به قول شاعر: «دور بادا عاقلان از عاشقان»
اما گاهی در ره عشق، هوش و عقل آدم می پرد! هر کس عاشق شده باشد این جمله را بیشتر درک می کند اما مراد اینجا عشق به مردم است نه شخص خاص.
*گاهی برخی کاندیداها شعار و وعده هایی می دهند که زبانمان لال به عقل شان شک نمی کنیم اما به اجرایی شدن آن شعار و وعده باید شک کرد!
*. بهتر بود ایشان در اصطلاحی عامیانه تر می گفت: با وجود این مشکلات هر کسی که کاندیدا شود: «شجاع دل» یا «با وجود» یا «با مایه»
یا «با جوهر» است. نه اینکه بگویند: به عقل وی باید شک کرد.
*حالا می بینید چقدر آدم عاقا برای کاندیداتوری و تایید صلاحیت صف می کشند حتی تو این روزهای کرونایی؟
*«کاندیدا هراسی» راه نیاندازید. ترس به دل بچه مردم از حضور در انتخابات و نهایتا خیابان پاستور راه نیاندازید. شاید رئیس دولت آینده دولت آباد تحویل گرفت نه ویرانه.
*چرا رئیس جمهور باید بترسد؟ نکنه از برخی مخالفان بترسد که به وی بگویند: آدرس مشکلات خیابان پاستور و میرداماد است نه ایالت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار