تهران - ایرنا – همزمان با اعلام نظرسنجی میزان نارضایتی فرانسوی ها از رئیس جمهوری کشورشان، موسسه ملی آمار و مطالعات فرانسه با انتشار آمار از افزایش نابرابری و فقر در ان کشور خبر داده است و اعلام کرد که ۱۴.۷ در صد جمعیت کشور فقیر هستند.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه لیبراسیون، موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه روز یکشنبه با انتشار آماری از افزایش فقر در فرانسه پرده برداشت و اعلام کرد که آمار ۱۴.۷ درصد معادل ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت این کشور است.
بر اساس این آمار، نابرابری ها و میزان فقر از سال ۲۰۱۸ در فرانسه افزایش یافته است و همچنان این شاخص ادامه دارد.
گزارش این موسسه نشان می دهد که نرخ جمعیت فقیر در این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۴.۱ درصد بود.
تازه ترین نظر سنجی نشان می دهد که بهبود قدرت خرید و رفع نگرانی زیست محیطی در صدر انتظارات مردم فرانسه از دولت این کشور قرار دارد.
این آمار نشان می دهد که ۵۸ درصد پاسخ دهندگان انتظار دارند که برنامه های اقتصادی دولت باید موجب تقویت توان خرید مردم شود و بطور مستقیم دولت امانوئل مکرون را عامل کاهش قدرت خرید خود می دانند.
نتایج تازه ترین نظرسنجی که امروز یکشنبه منتشر شده، نشان می دهد که امار امسال بدتر از سال گذشته است و ۵۱ درصد از پاسخ دهندگان عملکرد دولت را بد می دانند.
میزان رضایت از عملکرد دولت امانوئل مکرون و شخص رئیس جمهوری در ۲ ماه اخیر ۳۶ درصد بوده است که ایرن رقم ۶ درصد افزایش نشان می دهد.
نارضایتی ها از عملکرد مکرون در حالی همچنان بالا است که دولت برای خاموش کردن اعتراض ها ، کاهش نارضایتی و پاسخ به خواسته های مردم گام هایی برداشته است؛ با این وجود، فرانسوی ها معتقدند که وضعیت آنان تغییری نکره و دولت کارهای زیادی باید انجام دهد.
جنبش «جلیقه زردها» که از حدود ۱۰ ماه گذشته حرکت خود را آغاز کرده نمونه بارز اعتراض های مردمی به سیاست های اقتصادی دولت و ضد نظام سرمایه داری فرانسه است.
طبق اعلام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار