تصویب تسهیلات جدید برای حمایت از خانوار های محروم و کسب و کار های آسیب دیده از کرونا، دستور کار ویژه ی ستاد تنظیم بازار، افزایش شمار مبتلایان در برخی کشور ها مهمترین عناوین این بخش خبری بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
*مصوبات ستاد اقتصادی دولت برای حمایت از خانوار های محروم و کسب و کار های آسیب دیده از کرونا.
نشست هفتگی ستاد به ریاست رئیس جمهور برگزار و مقرر شد مرحله دوم کمک معیشتی به خانوار های محروم تا پایان فرورین و دو مرحله دیگر در اردیبهشت و خرداد واریز شود. همچنین قرار شد به زودی به خانوار های کم درآمد وام یک تا دو میلیون تومانی با سود ۴ درصد پرداخت شود. ستاد اقتصادی دولت همچنین جزئیات پرداخت تسهیلات ۷۵ هزار میلیارد تومانی به ۱۰ رسته از کسب و کار های آسیب دیده از کرونا را مشخص کرد.
* هرچند خیلی از نقاط شهر های بزرگ، همچنان، خلوتی کرونایی دارد، اما در برخی مناطق در این شهر ها نیز، تردد هایی به چشم می خورد. برخی به ناچار از خانه ها بیرون آمده اند و برخی را هم، بی مبالاتی نسبت به رعایت توصیه ها، راهی خیابان ها کرد.
*در نشست کارگروه تنظیم بازار قرار شد از تولیدکنندگان گوشت مرغ حمایت شود. عوارض صادراتی مرغ هم سه هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافت. آقای قبادی از تصمیم گیری برای توزیع گسترده گوشت قرمز هم خبر داد و گفت: از فردا حجم گسترده ای از نهاده های دامی از گمرگات ترخیص خواهد شد.
دبیر کارگروه تنظیم بازار همچنین تاکید کرد کالا های اساسی مورد نیاز مردم تا پایان ماه مبارک رمضان به وفور و بدون هیچ افزایش قیمتی توزیع و عرضه خواهد شد.
*شرکت ملی گاز اعلام کرد: با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا گاز بهای مشترکان خانگی همه اقلیم ها تا ۱۵ اردیبهشت بر مبنای فصل سرد محاسبه می شود. فصل سرد، گاز ارزان تر از فصل گرم در اختیار مشترکان قرار می گیرد.
*معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: احتمالا، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار