از کشف ۳۰۰ تن مواد مخدر تا مشکل اصلی مبارزه با مواد مخدر

فارس نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: پیش گیری از اعتیاد اولویت اصلی است و در این زمینه طرح یاری گران، مهرماه آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، اسکندر مومنی ظهر امروز در پاسخ به سوالات خبرنگاران آذربایجان شرقی اظهار کرد: موضوع پیشگیری یک کار کوتاه مدت و لحظه ای نیست زیرا اینکه بگویم کاری کرده و دیگر تمام شده است، نیست بلکه در پیشگیری باید کار گروهی و گفتمانی باشد چراکه همه اقشار مردمی باید امر پیشگیری را انجام دهند.
اعتیاد عامل ۵۵ درصد طلاق ها و ۷۰ درصد زندانیان
وی با تاکید بر اینکه در امر پیشگیری باید هر امکان و ظرفیتی مورد استفاده قرار گیرد، افزود: معتاد اعتیاد به تنهایی یک آسیب بوده و منشا آسیب های دیگر است چراکه ۵۵ درصد طلاق ها، ۷۰ درصد زندانیان، بسیاری از سرقت ها، قتل ها خانوادگی، منشا بیماری های واگیردار را می توان اعتیاد نام برد و اینکه احساس کنیم پیشگیری یک پروژه است نمی توان موفق شد چراکه پیشگیری باید در تار و پود همه نهادینه شود. 
دبیر کل مبارزه با مواد مخدر به طرح یاری گران که اخیراً مورد تصویب و تاکید رئیس جمهور قرار گرفته است، اشاره کرد: الحمدالله ساختار و بستر برای استفاده همه ظرفیت ها موجود است. 
وی خاطرنشان کرد: ماده ۱۶ در حوزه بهزیستی است و صمیمانه از این مجموع تشکر می کنیم ولی طبق مصوبه بهزیستی و شهرداری در کنار سازمان دولتی و دستگاه های اجرایی باید کمک کنند چراکه این کار به تنهایی از عهده یک سازمان بر نمی آید.
مومنی با تاکید بر اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر هزینه نگهداری را داده و حمایت های لازم را می کند، گفت: خواهشمندیم تا هزینه جاری و فضا روزمرگی توسط خیرین کمک شود و کمک های ستاد به توسعه و زیرساخت ها اختصاص یابد. 
وی با اشاره به اینکه ۵ حوزه در دستور کار اصلی ما قرار گرفته است، تصریح کرد: مقابله و ...

سرخط اخبار