بنگاه های کانکسی مسکن در بیابان!

روزنامه شهروند چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۸

شهروند| بنگاه های کانکسی در بیابان های مسکن مهر، پدیده تازه بازار مسکن هستند. این موضوع در حالی رخ می دهد که مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید مبنی بر احتیاط متقاضیان مسکن مهر در خرید و فروش مسکن مهر هشدار داده و اعلام کرده اند که از این بنگاه های غیرمجاز خرید و فروش نکنید. با این حال رشد قارچ گونه این واحدها نشان می دهد که هنوز هم استقبال از سوی خریداران و فروشندگان مسکن مهر وجود دارد که بنگاه های مسکن آن هم از نوع غیرمجاز آن ایجاد می شود.
رشد قارچ گونه بنگاه های مسکن مهر همچنان معضل شهرهای جدید است. به طوری که در شهر جدید پردیس باوجود تمام هشدارها، این بنگاه های مسکن در بیابان های اطراف فاز 11 نیز ایجاد شده اند. اطراف فاز 11 شهر پردیس که پر از مسکن مهرهای واگذار نشده است، کانکس های زیادی دیده می شوند که تابلوی خرید و فروش مسکن مهر روی آنها نصب شده و به صورت غیرقانونی اقدام به خرید و فروش مسکن مهر می کنند. البته این کانکس ها هیچ کدام دارای مجوز و پروانه کسب نیستند. به همین دلیل اکیدا توصیه می شود متقاضیان خرید و فروش مسکن مهر به سراغ آنها نروند.
به کانکس داران اعتماد نکنید
حسام عقبایی، نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک درباره فعالیت بنگاه های غیرمجاز در پردیس به «شهروند» می گوید: «متاسفانه این معضل یعنی فعالیت غیرقانونی افراد در عرصه خرید و فروش مسکن تنها مختص به شهرهای اطراف تهران نیست، بلکه در قلب پایتخت هم ما شاهد این معضل بزرگ هستیم. براساس قانون امور صنفی کسانی که پروانه کسب ندارند و در مکان های معلق مثل کانکس مستقر شده اند، فعالیت شان قانونی نیست، حالا چه در صنف املاک چه ...

سرخط اخبار