کاپیتان ۱۳ ساله در جشنواره فیلم های کودک

فارس نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳۵
«شهید بهنام محمدی» کاپیتان ۱۳ ساله جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان با یک حضور حماسی و یک جایزه دوچندان ارزشمندتر از دوره بیست و پنجم به جشنواره اضافه شد.

خبرگزاری فارس گروه هنر : هر جشنواره و رویدادی برای برگزاری نیاز به دلگرمی و پشتوانه دارد. تیم بزرگی مشغول به کار می شوند و سایه یک کاپیتان بر سر آنها حضور دارد. در جشنواره کودکان و نوجوانان نیز که صاحبان و نقش آفرینان اصلی آن کودکان و نوجوانان هستند، همه عوامل و دست اندرکاران فیلم ها و جشنواره ها، میهمان کسانی هستند که دنیایی سرشار از ارزش و شکوه و زیبایی دارند. 
یک تیم دوست داشتنی از نسلی با لباس مهربانی و صداقت که بهترین احساس ها و حساس ترین مقطع سنی از حیات بشری را به خود اختصاص داده اند تا با انعکاس دنیای خود در زمین بازی سینما گل بکارند و گل بزنند و روز به روز به پیروزی ها و افتخاراتشان افزوده شود. از دوره بیست و پنجم جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان بود که تیم بزرگ جشنواره و این رویداد جهانی مزین شد به یک نام، که همچنان در پیشانی جشنواره می درخشد؛  شهید بهنام محمدی .
کاپیتان ۱۳ ساله جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان با یک حضور حماسی و یک جایزه دوچندان ارزشمندتر به جشنواره اضافه شد. جایزه ای که در پس خود یک شفافیت ارزشی و یک افزوده ای گرانبها برای فیلمسازی دارد که در اصل عصاره تفکر و حیات آن شهید بزرگوار را در لایه های اثر خود بروز و ظهور بخشیده است.
بهنام محمدی فقط یک نام نیست. یک مکتب است که باید سرمشق های آن در دفتر آثار سینمایی دغدغه مندان عرصه ایثار و گذشت و جانفشانی، ثبت شود و رنگ و بویی منحصر به فرد داشته باشد و هویتی مستقل و شفاف برای این جایزه که ۷ دوره از آن گذشته رقم بزند.
* کوتاه، از زندگی کوتاه شهید محمدی
بهنام محمدی در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۴۵ در منزل پدر بزرگش در خرمشهر به دنیا آمد. ...