از مجموع ۱۱ شهرستان استان ایلام، ۲ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا، ۸ شهرستان نارنجی و تنها ۱ شهرستان در وضعیت زرد قراردارد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز ایلام؛ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام، وضعیت شهرستان های این استان برای اعمال محدودیت های کرونایی از هفته آینده را اعلام کرد.
دکتر جمیل صادقی گفت: بر اساس آخرین اطلاعات، شهرستان های ایلام و چرداول در وضعیت قرمز، سیروان، ایوان، مهران، دهلران، آبدانان، بدره و دره شهر در وضعیت نارنجی و هلیلان و ملکشاهی در وضعیت زرد قرار دارند.
وی افزود: در تقسیم بندی جدید، وضعیت سیاه وجود ندارد و سه سطح مشخص شده برای کرونا قرمز، نارنجی و زرد است و در واقع قرمز همان مفهوم سیاه را دارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص فعالیت بانک ها به عنوان یکی از مکان های پرخطر، گفت: در مرحله اول قرار بود بانک ها ۲ هفته تعطیل شوند و فقط افردای بصورت کشیک برای پاس کردن چک ها حضور داشته باشند، اما گروهی معتقدند بانک ها باید بصورت ۲ شیفته کار ارباب رجوع را انجام دهند.
دکتر صادقی فر یادآور شد: هدف ما عدم مراجعه مردم به بهانه انجام کار های بانکی است برخی از بانک های سایر استان ها یک تا ۲ هفته تعطیل شدند، اما این تصمیم در مورد ایلام صورت نگرفت و احتمالا با توجه افزایش ابتلا در استان هفته آینده تعطیلی بانک ها اجرا شود.
وی اظهار داشت: هفته گذشته و هفته جاری با توجه به وضعیت حاد چهار شهرستان ایلام، ایوان، دره شهر وچرداول فعالیت بانک ها تا ساعت ۱۲، تعطیلی روز های پنجشنبه و حضور ۵۰ درصد کارکنان اجرا شد.
وی ادامه داد: مصوبه حضور ۵۰ درصدی کارکنان بانک ها مورد اعتراض ما بود چرا که باز هم سبب ایجاد تجمع می شود و بانکی که قبلا با ۱۰ نفر خدمات رسانی می کرد اکنون به پنج نفر تبدیل شده است در حالیکه همان تعداد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار