داوران سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران صبح امروز سه شنبه 22 آبان از موزه سینما بازدید کردند.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، در این بازدید افرادی همچون خانم سیمونه اسپانى (نماینده جشنواره برلیناله از آلمان)، سیگوتونو (مدیر جشنواره شورت شورتز از ژاپن)، اوزگور آنیل (فیلمساز از اتریش)، اولیور لمبرت ( فیلمساز از فرانسه)، سدریک آلبرت( فیلمساز از فرانسه)، جیووانى بوفالینى (فیلمساز از ایتالیا)، خانم نیکولتا کاتالدو( فیلمساز از ایتالیا) و پابلو( فیلمساز اسپانیایی) حضور داشتند.
سیگوتونو مدیر جشنواره شورت شورتز ژاپن بعد از بازدید از تالارهای موزه سینما گفت: سال 2015 هم به ایران آمده بودم و موزه سینما را دیدم و این دومین باری است که به این بنای تاریخی زیبا می آیم و برایم بسیار لذت بخش بود البته اینبار موزه را کامل تر دیدم و بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم .
وی ادامه داد: وقتی می بینیم مجموعه ای از جوایز سراسر دنیا در اینجا جمع هستند متوجه می شویم که سینمای ایران جایگاه بزرگی در سراسر دنیا دارد.
سیگوتونو یادآور شد: من مدیر جشنواره ای هستم که امیر نادری هم جزء هیات داوران آن بوده است و درحال حاضر ایشان کلاس های کارگردانی برگزار می کنند و همکاری تخصصی و حرفه ای با هم در زمینه سینما داریم.
پابلو فیلمساز اسپانیایی نیز که در این جمع حضور داشت نیز گفت: رشته تحصیلی من سینما است و فیلم های زیادی از عباس کیارستمی را دیده ام و با دیدن پوستر برخی فیلم ها در موزه سینمای ایران که در کشور ما هم نمایش داده شده بسیار خوشحال شدم .
وی ادامه داد: من اطلاعات زیادی درباره سینمای ایران داشتم به همین دلیل کنجکاو بودم به ایران بیایم و از نزدیک این کشور را ببینم. با دیدن موزه سینمای ایران متوجه شدم تصوری که از ایران و سینمای ایران داشتم کاملا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار