تست های جذابی که خانواده هارا ازهم می پاشد

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳
تست های جذابی که خانواده هارا ازهم می پاشد
تست های فضای مجازی پرسش نامه هایی بی پایه و اساسی هستند که تنها جنبه سرگرم کننده دارند.

به گزارش جهان نیوز ، این روزها هر کسی برای خودش خلوتی دارد؛ خلوتش هم یک دستگاه الکترونیکی کوچک به نام تلفن همراه شده است. وسیله ای که قرار بود برای ارتباط استفاده شود اما حالا کنج خلوتی برای افراد شده است. به گفته کارشناسان این کنج خلوت به کانون خانواده ها هم رسیده و گپ و گفت برخی از آن ها را به کمترین حدی که می توانسته رسانده است.
برخی از افراد تلگرام و کانال های سرگرمی را یکی از دلایل این اتفاق می دانند؛ عدم آگاهی در سواد رسانه می تواند دلیل این دست اتفاقات باشد؛ اما می خواهیم به سراغ برخی از سرگرمی ها برویم که می تواند در آخر سر یک خانوده را بر باد دهد.
شاید شما هم با برخی از تبلیغ ها در تلگرام مواجه شده اید که شما را دعوت به تست های جذابیت و شخصیت شناسی و …می کند و سوال دقیقاً اینجاست که منابع علمی این تست ها از کجا تامین شده و آیا این مدل تست ها از نظر علمی نتایج درستی دارند؟ بررسی ها نشان می دهد که این تست ها تا حد زیادی فاقد ارزش علمی بوده و صرفاً برای جذب مخاطب در تلگرام طراحی می شوند و فرد نباید به نتایج آن درباره خود اتکا کند،
نتایجی که حالا دارد بر زندگی خانواده ها هم تاثیر می گذارد؛ تاثیری که می تواند یک زندگی را به طلاق ختم کند؛ مانند تست شباهت و هم خوانی دو زوج که تا دیروز زیر یک سقف شب را به صبح می رساندند؛ حالا، اما بعد از انجام این تست دیگر سقفی ندارند که باهم زندگی کنند. این حکایت جذب مخاطب به بهانه تست جذابیت است.
نیکوگفتار متخصص روانشناسی با اشاره به تست هایی که در فضای مجازی دست به دست می شوند، گفت: به طور کلی پرسش نامه و تست ها مکمل مشاوره هستند و بیشتر از این کارایی ندارند.
وی با بیان اینکه ...

[ مشاهده متن کامل تست های جذابی که خانواده هارا ازهم می پاشد جهان نیوز ]