به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار اشتری در همایش سراسری هیئت های نظارت بر انتخابات امنیت انتخابات یازدهمین دوره مجلس که امروز در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره مهم ترین تمهیدات نیروی انتظامی برای انتخابات آینده مجلس، افزود: یکی از چهار مرجع پاسخگویی به استعلامات شورای نگهبان، نیروی انتظامی است و خوشبختانه ما به دلیل تجمیع بانک های اطلاعاتی، در یکجا به شورای نگهبان پاسخگو هستیم که پیش تر این استعلامات از آگاهی، پلیس مواد مخدر، پلیس امنیت و اینترپل بود.
وی عنوان کرد: همه کار های تحقیقاتی در پلیس امنیت تجمیع شده است و تحقیقات را درباره کسانی که احتمال می دادیم نامزد شوند، شروع کرده ایم و نتایج اعلام خواهد شد.
فرمانده نیروی انتظامی افزود: موضوع بعدی امنیت حوزه های انتخاباتی است که امانتی در دست ما است و با برنامه ریزی دقیق و اطلس تهیه شده از اتفاقات گذشته، با آرامش کامل انتخابات برگزار خواهد شد.
اشتری، با بیان اینکه ما روی اصول خودمان ایستادگی می کنیم، گفت: پیش بینی ما این است که انتخابات آرامی داشته باشیم، تمام استان ها و شهرستان ها آماده همکاری با دفاتر نظارت شورای نگهبان هستند و این هماهنگی ها بیش تر خواهد شد، اولویت اول، استفاده از نیروی های انتظامی خود استان ها است و اگر در حوزه ای کمبود نیرو داشته باشیم با هماهنگی ستاد کل نیرو های مسلح از دیگر نیرو ها استفاده می شود.
فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: اگر بنا شد که از نیرو های دیگر استفاده کنیم، اولویت با بسیج است، در شهر های بزرگ مانند تهران و مشهد قطعاً از نیرو های خودمان استفاده می کنیم و اصولاً افرادی هستند که تجربه حضور در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار