با تدوین آئین نامه پایش و ارزیابی فعالیت های قرآنی کشور، از اجرای سومین مرحله پایش خبر داده شده است. رویکرد ارزیابی های قبلی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، حمایتی و بر این مبنی بود که چالش های فراروی دستگاه ها احصاء و رفع شود. امید است تا پایش سوم به بازمهندسی ساختارهای قرآنی بینجامد.

به گزارش ایکنا، این هفته خبرها و رویدادهایی شامل آغاز سومین دوره پایش دستگاه های قرآنی، اعلام نتایج پانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن، رونمایی از کتاب «آخرین تلاوت» شهید «احمد انصاری اصیل» در ایکنا، نخستین نشست مدیران عامل اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآنی استان ها و کشور، عدم برگزاری بخش تیمی جشنواره قرآنی وزارت بهداشت به دلیل کرونا، تشکیل صدودهمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی و ... منتشر شد. در ذیل نگاهی به مهم ترین رویدادهای 29 شهریورماه تا سوم مهرماه خواهیم داشت.
وضعیت فعالیت مؤسسات قرآنی کشور در ایام شیوع کرونا
در برنامه زنده «افق» رادیو قرآن در ابتدای هفته به تبیین فعالیت های اتحادیه کشوری و اتحادیه استان تهران در وضعیت کرونا، تغییر رویکرد فعالیت مؤسسات در شرایط فعلی و توانمندسازی و ارائه ایده و طرح و حمایت از مؤسسات قرآنی پرداخته شد و به این پرسش، پاسخ داده شد که چند درصد مؤسسات، سواد رسانه ای و فعالیت در عرصه مجازی را می دانند؟
برگزاری دوره تربیت مربی قرآن کودک
دوره تربیت مربی قرآن کودک در قالب ۱۳۰ ساعت آموزش حضوری(با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی) و همچنین به صورت مجازی(غیرحضوری) با تدریس حسین همتی از سوی واحد آموزش فرهنگ سرای قرآن در پاییز برگزار می شود. علاقه مندان تا دهم مهرماه فرصت دارند تا در این دوره نام نویسی کنند.
پایش دستگاه های قرآنی از ابتدای مهر
رضا سلامت پناه، دبیر مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در صدودهمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی از انجام برنامه پایش و ارزیابی عمکرد قرآنی دستگاه ها همراه با برنامه نظارت بر تخصیص ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار