رکورد شکنی سیزدهمین حراج تهران؛ ۱۲.۵ میلیارد تومان برای یک اثر هنری

لوگوی ایرنا ایرنا . جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۲۰:۲۲
تهران- ایرنا- سیزدهمین حراج تهران به صورت نیمه حضوری و تلفنی برگزار شد. در این رویداد رکورد فروش آثار هنری با رقم۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان شکسته شد.

به گزارش عصر جمعه خبرنگار فرهنگی ایرنا، ۱۱۰ اثر از آثار هنرهای تجسمی مدرن و معاصر امروز جمعه ۲۶ دی ماه در سیزدهمین دوره حراج تهران با اجرای حسین پاکدل چکش خورد. حراجی که با اعلام روابط عمومی این رویداد به صورت نیمه حضوری و تلفنی برای خریداران برگزار شد و تنها تعدادی محدود از خریداران بدون هیچ همراهی در این مراسم حضور دارند.
در سیزدهمین حراج تهران اثر چند هنرمند بیشتر از یک میلیارد تومان چکش خورد: منوچهر یکتایی، آیدین آغداشلو، نصراله افجه ای، صادق تبریزی، تیمو ناصری، رضا درخشانی، مسعود عربشاهی، فریده لاشایی، ابوالقاسم سعیدی، ژازه طباطبایی. همچنین اثر تابلوی «خاطرات امید» آغداشلو که با  کمینه و بیشینه یک میلیارد و ۲۰۰ تا یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در این دوره از حراج تهران عرضه شده بود، با قیمت ۱۲ میلیارد تومان به فروش رسید تا رکورد گرانقیمت ترین اثر به فروش رسیده در حراج را از آن خود کند. تابلویی از محمد احصایی نیز به قیمت ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، اثری از حسین زنده رودی با قیمت ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و اثر برنزی پرویز تناولی با قیمت ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان عنوان گران ترین آثار حراج را به خود اختصاص دادند.
تابلوی نقاشی بدون عنوان قربانعلی اجلی که ترکیب مواد روی بوم است و با قیمت پایه ۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود، به عنوان اولین اثر حراج سیزدهم با قیمت ۷۰ میلیون تومان چکش خورد.
تابلوی « عاشورا:  ی صادق تیرافکن که بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود، با قیمت ۱۹۰ میلیون تومان به فروش رسید.
تابلوی «الله اکبر» رضا بانگیز که چاپ لینوکات روی بوم است و با قیمت پایه ۱۵۰ میلیون تومان عرضه شده، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار