چرا بورس به این حال و روز افتاده است؟

لوگوی انتخاب انتخاب . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۸:۵۱
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: ما پیشتر شاهد سودآوری بالای شرکت های صادراتی بودیم و از طرف دیگر شرکت های داخلی که رقیب خارجی داشتند در وضعیت خیلی خوبی قرار داشتند و همین مساله باعث رشد زیاد بورس شد. ولی بعدا ما شاهد سخنانی از جانب مسئولان بودیم که قیمت دلار از ۲۵ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان خواهد رسید. همین اظهارنظرات چندباره یک فضای رعب و وحشت واقعی در بازار و بین سهامداران ایجاد کرد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: ما نباید فراموش کنیم که قیمت گذاری دستوری عملا به معنای برداشتن پول از جیب سهامدار و گذاشتن آن در جیب دلالان است. این وضعیت قابل قبول نیست. شاخص بازار می توانست تا پایان سال به 800 برسد و سال آینده مرز یک میلیون را رد کند و همه چیز به آرامی درست شود ولی اکنون شاهد این اتفاقات هستیم.
علی سعدوندی در گفت وگو با «انتخاب» و در پاسخ به ان پرسش که چه عواملی موجب افت دوباره بازار بورس شده است، گفت: شرایط مدام در حال تغییر است و ما اکنون در ماه های پایانی عمر دولت قرار داریم و معمولا در این دوران یک برداشت همراه با بی اعتمادی و عدم اطمینان نسبت به آینده بازارها وجود دارد. متاسفانه دولت و مسئولان نیز علیرغم شعارهایی که می دهند ، کاملا خلاف جهت رشد بورس عمل می کنند.
این کارشناس بازار سرمایه گفت: ما پیشتر شاهد سودآوری بالای شرکت های صادراتی بودیم و از طرف دیگر شرکت های داخلی که رقیب خارجی داشتند در وضعیت خیلی خوبی قرار داشتند و همین مساله باعث رشد زیاد بورس شد. ولی بعدا ما شاهد سخنانی از جانب مسئولان بودیم که قیمت دلار از 25 هزار تومان به 15 هزار تومان خواهد رسید.
وی افزود: همین اظهارنظرات چندباره یک فضای رعب و وحشت واقعی در بازار و بین سهامداران ایجاد کرد. چراکه رسیدن قیمت دلار به 15 هزار تومان یعنی آنکه سودآوری شرکت ها به یکباره آب رفته و ناپدید شود. من اعتقاد دارم برخلاف آنکه برخی صحبت می کنند که سهامداران نباید دچار بدبینی و رفتارها هیجانی و احساسی شوند، اتفاقا این نگرانی سهامداران از وضعیت بازار سرمایه اصلا احساسی و هیجانی نبود.
سعدوندی با بیان اینکه به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار