عضو حزب کارگزاران می گوید:در انتخابات مجلس یازدهم ما یک فراخوانی برای دوستانمان دادیم که بروید و ثبت نام کنید ولی تقریبا اجابت کافی نشد و فقط اندکی ثبت نام کردند.

محمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در مناظره ای که چند روز مانده به انتخابات مجلس یازدهم با ناصر ایمانی فعال سیاسی اصولگرا در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین داشت در تحلیل چرایی عدم ورود اصلاح طلبان به دادن لیست، گفت: یک سری اقدامات پیشینی در امر انتخابات وجود دارد که این اقدامات پیشین تا حدودی دست و بازوی اصلاح طلبان را به مفهوم کلی در مقایسه با اصولگرایان بسته است و آن سیاست و سنت نظارتی و تایید صلاحیتی که از ناحیه شورای نگهبان است که صورت می گیرد.
>>>>در همین رابطه بیشتر بخوانید؛
از منافقین سیاسی تا قوی سیاه احمدی نژاد و خاتمی در میزگرد عطریانفر و ایمانی
وی افزود: این نگاه تایید صلاحیت که ریشه آن هم در بحث احراز صلاحیت و یا عدم احراز صلاحیت است (این دو مقوله متفاوت است)، باعث شده است که دست برابر برای اصلاح طلبان در مقایسه اصولگرایان در حوزه انتخابی نباشد. ضمن این نقدی که داریم این معنا را نمی دهد که به طور کلی اصلاح طلبان از حضور انتخاباتی به صورت ۱۰۰ درصدی محروم بوده باشند، ممکن است به صفت حزبی محرومیت خیلی گسترده ای باشد اما به صفت گفتمانی اینگونه نیست.
این چهره سیاسی با بیان اینکه از سوی دیگر اصلاح طلبان دعوت به ثبت نام را اجابت نکردند، اظهار داشت: ما یک فراخوانی برای دوستانمان دادیم که بروید و ثبت نام کنید ولی تقریبا اجابت کافی نشد و فقط اندکی ثبت نام کردند.
عطریانفر در ادامه به یک نظریه سیاسی اشاره کرد و گفت: اشاره ای به یک نظریه سیاسی می کنم، آیا شما نظریه قوی سیاه را شنیده اید؟ یک آقایی به نام نسیم طالب نیکولاس وجود دارد؛ این آقا میگوید که شما در یک جنبه هایی از مباحث اجتماعی یک موضوع و یک ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار