سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با بیان اینکه سردار سلیمانی امام و رهبری را با هیچکس مقایسه نمی کرد و درباره آن بسیار تعصب داشت، تاکید کرد: سردار سلیمانی شخصیتی فراجناحی داشت اما هیچ گاه فرارهبری بودن را برنمی تافت.
به گزارش خبرنگار ایلنا، سعدالله زارعی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه امروز ۴ بهمن تهران گفت: آنچه که امروز از شهید حاج قاسم سلیمانی به جای مانده است، یک مکتب کامل و تمام عیار است که پیروی از این مکتب، برای یک ملت و یک امت راهگشاست و می تواند جامعه طیبه الهی را فراهم کند.
وی با بیان اینکه آمریکا از سال ۱۹۹۴ به بعد به این جمع بندی رسید که برای نجات خودش در منطقه غرب آسیا، مقاومت ملت ها و به طور خاص مقاومت جمهوری اسلامی ایران را از سر راه خودش بردارد، گفت: از آن زمان بود که یک گروه ۴۰۰ نفره به طراحی یک استراتژی کامل برای غلیه آمریکا بر مسائل در منطقه غرب آسیا مشغول شدند.
این کارشناس مسائل سیاسی افزود: در این حین بود که سردار سلیمانی با اعتقاد راسخ به مسئله جهاد در راه خدا و اطاعت محض از رهبری به صحنه آمد و برنامه خنثی سازی توطئه آمریکا را در دست گرفت و در این راه ظرفیت های مختلف کشور در حوزه بین الملل تمرکز پیدا کردند.
زارعی با بیان اینکه آمریکایی ها بیش از ۳۰۰ هزار نیروی نظامی اطلاعاتی در عراق داشتند و تجهیزات بسیار گسترده ای را به منطقه غرب آسیا آورده بودند، عنوان کرد: این در حالی بود که سردار سلیمانی با امکانات و نیرو های کم و با بودجه بسیار اندک به مقابله با این تهدید برخاسته بود.
وی با بیان اینکه سردار سلیمانی با نبوغ خاصی که در عرصه فکری و نظامی داشت، نیرو های بسیار کوچکی را در عراق طراحی و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار