رئیس کل دادگستری خراسان شمالی از احیاء یکی از بزرگترین طرح های توسعه کشاورزی و باغداری در استان و رفع مشکل باغداران شهرستان گرمه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الإسلام والمسلمین جعفری در گفتگو با میزان با اشاره به انجام بازدید های میدانی از روند اجرای طرح توسعه اراضی کشاورزی و باغداری در شهرستان گرمه و همچنین پیگیری های عدیده دستگاه قضایی، از این طرح بعنوان یکی از مهمترین طرح های تولیدی در حوزه های کشاورزی و باغداری و صنایع تبدیلی وابسته در خراسان شمالی یاد کرد.
وی با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ باغدار در اجرای این طرح مشارکت داشتند؛ خاطرنشان کرد: مدتی بود که تعدادی از سرمایه گذاران فعال در حوزه کشاورزی و باغداری در منطقه منیرآباد شهرستان گرمه با وجود موفقیت اولیه در فرایند تکمیل مراحل پیشرفت فیزیکی کار با مشکلاتی در حوزه عملکرد دستگاه های اجرایی مواجه شده بودند که این معضلات، توسعه روند اجرای این طرح را متوقف کرده بود.
رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی با تأکید مضاعف بر حمایت مستمر و تمام قد دستگاه قضایی از کار تولیدی و سرمایه گذاری در استان، به مشکلات مبتلابه سرمایه گذاران در جریان این طرح اشاره و بیان کرد: با توجه به مشکلات طرح شده که عمدتا حول محور مدیریت منابع آب، تداخلات ثبتی و تغییر کاربری بود جلسات مختلفی با متولیان و مدیران دستگاه های اجرای ذی ربط از جمله منابع طبیعی، امور اراضی و جهادکشاورزی برگزار شد.
وی با اشاره به تشکیل کارگروه ویژه بمنظور بررسی راهکار های قانونی، از تدابیر موفقیت آمیز برای رفع مشکلات یاد شده و تسهیل و تسریع موجبات اجرای این طرح خبر داد.
رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی اشتغال ۲۶۵ کارگر بطور مستقیم یا غیر مستقیم در روند احیاء این واحد تولیدی و صنایع تبدیلی وابسته به آن را از مهمترین ثمرات و برکات ارزشمند ورود دستگاه قضایی در این موضوع عنوان کرد.

سرخط اخبار