"بصیرت"از منظر رهبر معظم انقلاب (به مناسبت نهم دی، روز بصیرت)

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۱۲
رهبر فرزانه انقلاب، بینش درست، شناخت زمان، شناخت نیاز ها و اولویّت ها، شناخت دشمن و دوست، داشتن هوشیاری لازم و تشخیص خط درگیری با دشمن را از جمله معانی بصیرت برمی شمارند.

به گزارش سرویس پژوهش خبرگزاری صدا وسیما: تحولات سیاسی - اجتماعی جهان اسلام و از جمله ایران اسلامی به گونه ای است که بهره مندی مردم و مسئولان را از بصیرت ایجاب می کند. بصیرت از کلیدواژه هایی است که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به ویژه در چند سال اخیر همواره به آن اشاره و بر لزوم تلاش همگان برای رسیدن به شناخت و تشخیص، تاکید کرده اند.
رهبر انقلاب انس با قرآن را عامل بصیرت افزایی می دانند و به توصیه های امیرالمؤمنین (ع) و امام صادق (ع) به بصیرت و شناختن زمانه اشاره می کنند و «بصیرت کامل» و «قاطعیّت تمام» را دو خصوصیّت بی نظیر امام خمینی می دانند.
رهبر فرزانه انقلاب، بینش درست، شناخت زمان، شناخت نیاز ها و اولویّت ها، شناخت دشمن و دوست، داشتن هوشیاری لازم و تشخیص خط درگیری با دشمن را از جمله معانی بصیرت برمی شمارند.
یکی از شاخص هایی که در بیانات رهبر انقلاب به آن اشاره شده است، عام بودن بصیرت و گره خوردن عظمت و اتحاد ملت ایران با بصیرت است. رهبر انقلاب در این باره به محور هایی نظیر "بصیرت ملت ایران، از بزرگ ترین نقطه های قوّت کشور"، " بصیرت، علت احترام دنیای اسلام به ملت ایران" و " تعلق داشتن آینده به ملت های بصیر" اشاره می کنند.
تامین منافع ملّی با بصیرت و لزوم عمل با بصیرت در مقابل تحریکات دشمن موضوع دیگری است که رهبر انقلاب بر آن تاکید دارند. رهبر انقلاب در این باره به دفاع از نظام و انگیزه های نظام و عبور از گردنه های سخت با کمک بصیرت، بن بست شکن بودن بصیرت، ضرورت داشتن بصیرت برای فهم پشت پرده های حوادث تلخ و ثبات جمهوری اسلامی به برکت بصیرت اشاره می کنند.
داشتن بصیرت انقلابی و بصیرت سیاسی و فرهنگی نیز از جمله نکته های ...

سرخط اخبار