رئیس جمهور گفت: ایران برای توسعه صلح، ثبات و امنیت در افغانستان همواره در کنار دولت و ملت این کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز (دوشنبه) در تماس تلفنی با «محمد اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان، با تبریک دوره جدید ریاست جمهوری وی در این کشور و ابراز خرسندی از توافق به وجود آمده میان گروه های سیاسی در افغانستان، ابراز امیدواری کرد با تلاش همه ارکان دولت و شورای عالی مصالحه، شاهد صلح، ثبات و امنیت بیشتر در این کشور باشیم.
وی با اشاره به اقدامات و موفقیت های کشورمان در مبارزه با کرونا و ارائه خدمات رایگان درمانی و بهداشتی به مهاجرین افغانی، اظهار داشت: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی نسبت به برادران افغانی در مسیر مبارزه با کرونا با همین روند ادامه خواهد داشت.
رئیس جمهور با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران، توسعه روابط و همکاری های برادرانه و دوستانه با همه همسایگان به ویژه افغانستان است، گفت: گسترش ثبات و امنیت در افغانستان را در راستای توسعه ثبات و امنیت خود می دانیم و معتقدیم اختلافات گروه ها از طریق مذاکره در چارچوب اصول حل و فصل می شود و در این مسیر همواره در کنار دولت و ملت افغانستان هستیم.
روحانی با اشاره به اینکه روابط دوجانبه ایران و افغانستان در مسیر پیشرفت قرار دارد، اظهار داشت: باید برای تسریع در اجرای توافقات و پروژه های فی مابین از جمله راه آهن خواف-هرات به عنوان یکی از پروژه های مهم اقتصادی میان دو کشور تلاش کنیم.
وی افزود: تکمیل و راه اندازی پروژه راه آهن چابهار به زاهدان در یکسال پیش رو می تواند تحول مثبتی در توسعه حمل و نقل و جابه جایی کالا در منطقه به وجود آورد.
اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز در این گفتگوی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری