نامه نیوز نوشت: محمدرضا خباز گفت: شورای عالی سیاست گذاری باید آیین نامه ای بنویسد و در اجرای آن با هیچکس مماشات نکند زیرا اگر از حالا چنین برنامه ریزی هایی صورت نگیرد، شب انتخابات ریاست جمهوری سال۱۴۰۰ برای برنامه ریزی انتخاباتی دیر خواهد بود.

محمدرضا خباز درباره تاکتیک عدم ارائه لیست از سوی شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان در یازدهمین انتخابات مجلس گفت: «یکی از ویژگی های اصلاح طلبان این است که به وضع موجود راضی نباشند و برای وضع مطلوب تلاش کنند. یعنی اگر به وضع موجود راضی باشند و تلاشی برای بهبود شرایط نکنند، نمی توانند بگویند ما اصلاح طلبیم. در خصوص انتخابات هم همین شرایط وجود دارد و شکی در آن نیست که وضع موجود مورد رضایت شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان نیست اما باید بررسی کنیم که چه عواملی در انتخابات زمینه چنین نارضایتی را فراهم کرد. آیا شورای سیاست گذاری با اراده خودش لیست نداد یا آنکه مجبور به انتخاب این راه شد؟ واقعیت این است که رقیب تعیین کرده بود که یک انتخابات حداقلی برگزار شود و در چنین شرایطی چاره ای وجود نداشت جز آنکه کم هزینه ترین راه انتخاب شود. به دلیل ردصلاحیت های گسترده اصلاح طلبان، جبهه اصلاحات عملا به حاشیه رانده شد و تردیدی نیست که اگر بررسی صلاحیت ها به طور منطقی انجام می شد هم قابلیت ارائه لیست وجود داشت و هم آنکه انتخابات با رأی دهندگان بیشتری برگزار می شد که متأسفانه نشد. در چنین شرایطی باید دید که تصمیم شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان درست بوده است یا نه».
او درباره راهبرد شورای عالی سیاست گذاری خاصه در انتخابات ریاست جمهوری سال۱۴۰۰ اظهار کرد: «شورای سیاست گذاری باید از همین حالا برنامه ریزی کند نه آنکه در ایام منتهی به انتخابات به فکر راهبرد انتخاباتی باشد. باید شرایط سیاسی از امروز سنجیده و در این ارزیابی تمام گرفتاری های کشور لحاظ شود؛ به خصوص آنکه احتمالا ما شاهد مجلسی ضعیف خواهیم بود زیرا سالی که نکوست از بهارش پیداست و معلوم است که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار