رئیس دفتر رئیس جمهور: نرخ ارز و شرایط فعلی کشور رضایت بخش نیست

مثلث آنلاین شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۶
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: امروز نه نرخ ارز و نه شرایط موجود در کشور راضی کننده نیست اما دولت به تنهایی قادر به تغییر شرایط نیست.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
محمود واعظی، عصر شنبه در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی استان یزد با اشاره به گرفتاری هایی که تحریم برای کشور ایجاد کرد، اظهار داشت: در این شرایط دولت همواره به دنبال این بود که بتواند روی پای خود بایستد و ارتباط سیاسی و اقتصادی خود را با کشورها حفظ کند و آن را توسعه دهد.
وی عنوان کرد: دولت در زمان امضای برجام هم از سوی برخی کشورهای تندرو که نمی خواستند آمریکا با ایران پای مذاکره بنشیند تحت فشار بود هم از سوی برخی نیروهای د اخلی و این فشارها برای دولت بسیار سنگین بود.
واعظی ادامه داد: در دولت دوازدهم تلاش کردیم وعده هایی که در دولت یازدهم به مردم دادیم را با همه فشارهای داخلی و خارجی جامه عمل بپوشانیم و همه شاهد این تلاش ها در نرخ رشد تورم هستیم.
وی با اشاره به تلاش برای رفع برخی کاستی ها و نقایصی که در دولت یازدهم وجود داشت، افزود: تلاش های جدی صورت گرفت اما در برخی موارد نتایج آنگونه که مدنظر دولت بود پیش نرفت اما دولت دست از تلاش بر نداشته است.
رئیس دفتر رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه تحلیل ترامپ از خروج برجام این بود که بلافاصله ایران هم از آن خارج می شود، عنوان کرد: ترامپ به این فکر بود که ایران از برجام به سرعت خارج می شود و همه تحریم ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی علیه ایران باز می گردد اما تدبیر شد و با عدم خروج از برجام، زمینه تعامل با کشورهای دیگر فراهم شد و امروز همه آمریکا را مقصر می دانند.
واعظی با بیان اینکه بر این اساس شرایط اقتصادی که اکنون بر ما حاکم شده، دشوار است، ادامه داد: باید بدانیم آنچه که امروز سبب ایجاد فشار به کشور شده شرایط جهانی است ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار