دبیرکل ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت با بیان اینکه ۴ رشته از ۸ رشته جشنواره به صورت بین المللی برگزار می شود، گفت که برگزیدگان این بخش به جای جایزه ارزی، صنایع دستی شناسنامه دار ایرانی هدیه می گیرند.

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس، نشست رسانه ای ششمین جشنواره جهانی «هنر مقاومت» با حضور مسعود نجابتی دبیرکل جشنواره و محمد حبیبی دبیر اجرایی این جشنواره، در معراج شهدای تهران واقع در خیابان بهشت برگزار شد.
در ابتدای این مراسم، مهدی علی بخشی مدیر روابط عمومی جشنواره بابت تأخیر پیش آمده در نشست رسانه ای از اهالی رسانه عذرخواهی کرد.
در ادامه، نجابتی مدیرکل جشنواره درباره سیاست های این دوره گفت: سیاست ها تابعی از سیاست های کلان نظام است و موضوعات ثابتی داریم که محوری است و از دور اول بوده و خواهد بود؛ نظیر ظلم ستیزی، استکبارستیزی و حمایت از مظلوم. موضوعات متغیری هم داریم، نظیر شهادت جهانمرد مقاومت سردار سلیمانی و همرزش ابومهدی المهندس یا مدافعان سلامت و کمک مؤمنانه (مواسات) پس از شیوع ویروس کرونا. 
وی ادامه داد: امکان ندارد در هر دوره از جشنواره به رژیم صهیونیستی پرداخته نشود، منتهی زوایه نگاه در هر دوره متفاوت است، امسال هم شاهد رژیمی هستیم که بدون همه پرسی روی کار آمده است و رفراندوم در سرزمین های اشغالی معنا ندارد؟! این مهمترین راهبرد امسال ماست که «مقاومت تا رفراندوم» نام دارد.
دبیر ششمین دوره جشنواره جهانی هنر مقاومت به افول قدرت آمریکا اشاره کرد و ادامه داد: ابرقدرت پوشالی آمریکا در حال افول است و این موضوع هم سوژه دیگری در جشنواره است.
نجابتی خاطرنشان کرد: در موضوعات داخلی هم کادر درمان مورد توجه هستند و در بخش عکس به دبیری حسن قائدی امید می رود گزیده عکس ها در کتابی چاپ شود و به یادگار برای نسل های بعد باقی بماند.
وی درباره تغییرات استراتژیک این دوره با دوره گذشته گفت: امسال نقاشی کلاسیک به دبیری غلامعلی طاهری به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار