رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه جهش تولید صرفا در تولید ماسک و کیت آزمایشگاهی نیست از دولت خواست که نسبت به تامین اعتبار خرید اتوبوس برای پایتخت اقدام کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی ظهر امروز پس از پایان جلسه علنی شورای شهر با حضور در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز، پر از نطق و تذکر بود.
وی با اشاره به دستور جلسات مهم امروز صحن علنی گفت: یکی از دستورات مهم مان اصلاح جرایم کمیسیون ماده 100 بود. چرا که می دانید قیمت مسکن و ساخت و ساز در سطح شهر بسیار افزایش پیدا کرده اما جرایم کمیسیون ماده 100 همچنان ثابت باقیمانده است و این مسئله سبب شده که جرایم، بازدارندگی خود را از دست بدهند.
هاشمی با بیان اینکه شهرداری سال گذشته لایحه ای را تقدیم شورای شهر کرد که بر اساس آن جرایم کمیسیون ماده 100 بر اساس ارزش معاملاتی تغییر کند گفت: از آنجایی که این لایحه بسیار مهم است می بایست با دقت بیشتری بررسی شود که خوشبختانه کلیات این لایحه تصویب شد اما از آنجایی که اعضا پیشنهاداتی داشتند جلسه بعد در مورد این موضوع صحبت می شود اما جرایم بر اساس ارزش معاملاتی تغییر کرده است.
وی با بیان اینکه این لایحه درآمدی نیست بلکه بازدارنده است، گفت: تخلفات باید برای متخلفان گران تمام شود اما افزایش قیمت ساخت و ساز در شهر و ثابت ماندن جرایم ماده 100 سبب شده بود که تخلفات راحت تر بروز کند.
هاشمی با بیان اینکه تهران دارای طرح تفصیلی است و اگر هر کسی بیشتر از ضوابط آن ساخت و ساز کند تخلف کرده گفت: پس از بروز تخلف پرونده به کمیسیون ماده 100 ارجاع داده می شود اما ماده 100 یا رأی به تخریب می دهد که عمدتا اجرا نمی شود و یا نسبت به جریمه متخلفان اقدام می کند که در اینجا جرایم به قدری کم بود که به نفع متخلف می شد.
وی در خصوص حریق در فضاهای سبز تهران نیز با تاکید بر اینکه وقوع آتش سوزی ها در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار