مدیر ارشد اجرایی شرکت بی و ان تک و برگزیده جایزه مصطفی (ص) گفت: واکسن کووید ۱۹ توسعه یافته در شرکت بی وان تک تا ۵۰ درصد از انتقال ویروس می کاهد.

به گزارش ایمنا ، اوگور شاهین، مدیر ارشد اجرایی شرکت بی و ان تک با همکاری فایزر واکسنی کارآمد برای مقابله با کووید ۱۹ توسعه داده است. او روز گذشته در مصاحبه ای اعلام کرد که مطمئن است این واکسن میزان انتقال ویروس کرونا را ۵۰ درصد کاهش می دهد در نتیجه گسترش ویروس به شدت محدود می شود.
این برگزیده جایزه مصطفی (ص) در این باره گفت: واکسیناسیون گسترده قبل از شروع پاییز سال آینده بسیار حیاتی است. به این ترتیب در زمستان سال آینده وضعیت به حال نرمال بر می گردد.
وی افزود: اگر همه چیز خوب پیش برود در پایان سال جاری میلادی و در آغاز سال میلادی جدید واکسن را عرضه می کنیم. هدف ما ارائه بیش از ۳۰۰ میلیون دوز واکسن قبل از ماه آوریل است تا تاثیرگذار باشد.
او تاکید کرد: مطمئن هستیم با واکسنی با چنین قابلیت تاثیرگذاری بالا، میزان انتقال ویروس میان افراد احتمالاً به ۵۰ درصد برسد.
اوگور شاهین محقق ترک تبار، آبان ماه سال گذشته برگزیده سومین جایزه مصطفی ( ص) در حوزه علم و فناوری زیستی و پزشکی برای اثر "طراحی و ارزیابی بالینی واکسن های درمانی ضد سرطان بر پایه mRNA"» شد. او متولد ترکیه و استاد ایمونولوژی در دانشگاه ماینتس آلمان و مالک شرکت BioNTech آلمانی است.
منبع: خبرگزاری مهر

سرخط اخبار