ربیعی: واکسیناسیون گروههای پرخطر دهه فجر آغاز می‌شود

لوگوی ایرنا ایرنا . سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۴۴
تهران- ایرنا- سخنگوی دولت با ابراز امیدواری از اینکه در اواخر بهار یا تابستان مردم ار واکسن کرونا استفاده کنند، گفت: با نهایی شدن قرارداد تامین واکسن، واکسیناسیون گروههای پرخطر در دهه فجر آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «علی ربیعی» روز سه شنبه در نشست آنلاین خبری سخنگوی دولت گفت: به رغم جنگ تحمیلی اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران در ابتدا موجب شوک در نوسانات شدید نرخ ارز، کاهش تولیدات صنعتی، ایجاد گسست در چرخه تجارت خارجی و کاهش شدید درآمدهای نفتی و غیرنفتی شد. سرانجام با مقاومت مردم، صبوری و تدبیر منتخبان مردم و دولت تحولات اقتصادی فصل دوم سال ۱۳۹۹ به همت همه فعالان اقتصادی و تدابیر اندیشیده شده، حاکی از روند رو به بهبود اقتصاد کشور است به طوری که رشداقتصادی و رشد اقتصادی بدون نفت در فصل دوم سال جاری به ترتیب به ۵.۱  و ۳.۲ درصد بوده و رشد ارزش افزوده تمام گروه های اقتصادی مثبت شده است.
سخنگوی دولت ادامه داد: در تجارت خارجی میزان صادرات و واردات ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ به ترتیب ۲۵.۱  و ۲۶.۹ میلیارد دلار بوده است و روند تراز نیز رو به بهبود است. در این شرایط اهمیت بازارهای اقتصادی ایجاب می کند آرامش لازم در این بازارها برقرار باشد.  دولت از همگان می خواهد در این شرایط به حفظ آرامش در جامعه و بازارهای پولی و مالی کمک کنند.
وی افزود: از سوی دیگر دولت در سیاست خارجی خود به رغم همه فشارهای آمریکایی و نیز فشارهای تعداد قابل توجهی از مخالفان، برجام را با همه سختی ها حفظ کرد. همین تدبیر موجب عدم موفقیت دولت قبلی امریکا در ایجاد اجماع جهانی و حتی داخلی کشور خودش شد. جنگ افروزان نتوانستند جنگ جدیدی بر ما تحمیل کنند و ما در داخل کشور زیرساخت های توسعه آتی و اقتصاد مقاوم را دنبال کردیم.
حمایت جناح ها، نهادها و جامعه از دولت نیاز امروز ماست/ عدم انسجام داخلی باعث تداوم تحریم می شود
ربیعی یادآور شد: امروز در ساخت پالایشگاه بید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار