یک کارشناس و تحلیلگر اماراتی اجرای توافقنامه ریاض را به نفع «همه» خواند و تأکید کرد که «بازنده بزرگ» طرفی است که توافق ریاض را نقض کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «خلفان الکعبی» کارشناس و تحلیلگر اماراتی تأکید کرد که « طرفی که توافق ریاض را نقض می کند بیشترین زیان را خواهد دید.»
الکعبی در صفحه توئیتر خود با اشاره به تنش در شقره و أحور، نوشت که «درایت لازم است و اجرای توافقنامه(ریاض) به نفع همه است.»
وی افزود: اینکه یک طرفی چنین تصور کند که همه امور را آنگونه که می خواهد مدیریت خواهد کرد، مغلطه بزرگ و برداشت غلط از امور است.
این تحلیلگر اماراتی تصریح کرد: «توافق (ریاض) مانع خونریزی ها شده، امنیت و ثبات را برقرار و بر چالش های پیشروی کشور متمرکز می شود.»
او در پایان نوشت: «طرفی که توافقنامه را نقض می کند بیشترین زیان را خواهد دید و ائتلاف (عربی) کوتاهی نکرده است.»
دولت مستعفی یمن وابسته به عربستان سعودی و شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به امارات روز سه شنبه در ریاض به منظور پایان جنگ در جنوب توافقنامه ای موسوم به «توافق ریاض» امضا کردند.
«محمد بن سلمان» ولی عهد سعودی نیز در سخنانی مدعی شد که این توافق گامی در جهت راه حل سیاسی و پایان جنگ یمن است و با بیان اینکه دولت منصور هادی و شورای انتقالی جنوب «برادران» یکدیگر هستند، گفت که دولت سعودی تمام تلاش خود را برای پایان دادن به درگیری های میان «برادران» در یمن به کار می گیرد.
صبح امروز (پنجشنبه) شهر «ابین» در جنوب یمن با درگیری های مسلحانه میان نیروهای وابسته به دولت مستعفی و نیروهای اماراتی آغاز شد.
شاهدان عینی اعلام کردند: درگیری های شدیدی میان نیروهای گارد ریاست جمهوری و نیروهای «الحزام الامنی» (وابسته به امارات) که از زنجبار به سمت «احور» واقع در شرق ابین آمده بودند، آغاز شده شده است. ( جزئیات بیشتر )

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار