خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی مدعی شد ایالات متحده امروز دوشنبه ده ها فرد و نهاد ایرانی را تحریم خواهد کرد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین المللل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یک مقام ارشد آمریکایی یکشنبه اعلام کرد ایالات متحده در روز دوشنبه ده ها فرد و نهاد ایرانی مرتبط با برنامه هسته ای برنامه موشکی و تسلیحات متعارف را تحت تحریم قرار خواهد داد.
این مقام آمریکایی که نامش فاش نشده مدعی شده ممکن است ایران به اندازه کافی مواد شکافت پذیر برای ساختن یک سلاح هسته ای تا پایان سال 2020 داشته باشد. وی همچنین مدعی همکاری موشکی ایران و کره شمالی شده اما به نوشته رویترز این مقام آمریکایی هیچ مدرکی برای اثبات دو ادعای خود ارائه نکرده است.
مقام آمریکایی فوق در ادامه گفت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا فرمان اجرایی صادر خواهد کرد که به ایالات متحده اجازه خواهد داد به وسیله تحریم های ثانویه کسانی که با ایران داد و ستد سلاح های متعارف انجام دهند، مجازات کند؛ این مجازات ممکن است محرومیت از دسترسی به بازارهای آمریکا باشد.
این خبر در حالی منتشر می شود که آمریکا طی یک ماه گذشته متحمل سه شکست دیپلماتیک در خصوص بازگرداندن تحریم های ایران شده و حتی متحدان نزدیک آن هم در مقابل زورگویی ایالات متحده برای راه اندازی مجدد تحریم های سازمان ملل مخالفت کرده اند.
چین در واکنش به آمریکا: ادعای بازگرداندن سریع تحریم های ایران بی اعتبار است
بیانیه اتحادیه اروپا: آمریکا قادر به بازگرداندن تحریم های سازمان ملل نیست
فرانسه: تحریم های سازمان ملل علیه ایران بازنگشته است
واکنش گوترش به ادعای آمریکا درباره بازگشت تحریم ها علیه ایران
نماینده ایران در سازمان ملل: ادعای آمریکا در بازگرداندن تحریم ها بی اعتبار است
درخواست 6 سناتور آمریکایی برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار